Powiatowa szkoła dla zawodowców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kilka hektarów zieleni, internat po remoncie i jeden z najnowocześniejszych padoków w kraju. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach oferuje naukę w szkole ponadpodstawowej i możliwość rozwijania swoich umiejętności.

W skład szkoły wchodzą Branżowa Szkoła I stopnia, Technikum i szkoła policealna. W ofercie edukacyjnej znajdują się różne kierunki na przykład technik weterynarz, technik hodowca koni lub technik geodeta i technik krajobrazu.

 

Internat jest świeżo wyremontowany i dostępny dla uczniów, których z całej Polski przyciąga oferta szkoły. Do ich dyspozycji pozostają dwie świetlice, gdzie mogą spędzać czas wolny, uczyć się lub odpoczywać po lekcjach, które zazwyczaj kończą się o godzinie 14:00.

 

Szkoła oferuje naukę w nowoczesnych salach lekcyjnych, ale perełką jest sala historyczna, która ma swój wyjątkowy klimat. Oprócz tego szkoła może pochwalić się jednym z najnowocześniejszych padoków, czyli toru do jazdy konnej. Został on oddany do użytku w poprzednim roku.

 

W szkole uczy się około 400 uczniów, a duża część z nich najwięcej wolnego czasu spędza przy koniach. W stajni jest ich aż 15. Najmłodsza – Bakardia urodziła się 12 marca. To jednak nie wszystkie możliwości spędzania wolnego czasu. W szkole działa także klubik uczniowski.

 

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach to placówka z 70-cio letnią tradycją. To również nowoczesna szkoła, która kształci zawodowców.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy