Powiatowe inwestycje w Kamieniu i Łosicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powiat wrocławski to teren, na którym realizowanych jest wiele nowych inwestycji. Projekty odpowiadające na potrzeby mieszkańców właśnie powstają w Kamieniu i Łosicach.

Bardzo ważna inwestycja dla moich mieszkańców, czekaliśmy na nią wiele lat. Dzięki naszemu prężnemu wójtowi i współpracy z powiatem, udało się pozyskać dofinansowanie i za chwilę będziemy cieszyć się ciągiem pieszo-rowerowym. Powiat przekazał dofinansowanie – łącznie 0,5 miliona złotych na dwa chodniki, w tym właśnie na ten, który w tamtym roku kosztował 250 tysięcy. Dzięki temu udało się zrealizować tę inwestycję – mówi Iwona Olearnik, sołtyska wsi Kamień. 

Wiele osób wspierało tutaj ten projekt. Ten chodnik ma takie znaczenie, że jest trochę otwarciem nas na nowy świat – mówi Sylwia Żurkiewicz, radna Gminy Długołęka. 

Inwestycja w Kamieniu jest typowym przykładem dobrej współpracy między gminą a powiatem. Widzę dzisiaj po raz pierwszy ten ciąg pieszo-rowerowy i jestem pod wrażeniem. Inwestycja rzędu ponad 2 miliony złotych. Duży wysiłek i wkład gminy tu widać – mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

To nie koniec inwestycji w Kamieniu. Starostwo powiatowe już rozpoznaje potrzeby mieszkańców i planuje, jak je zaspokoić. 

Zarząd pochylił się nad potrzebami mieszkańców i prędzej, czy później dojdzie to do skutku. Trzeba przebudować kładkę, dobudować kawałek chodnika, więc wiele przed nami. Jeżeli współpraca z gminą będzie jak do tej pory, jest szansa, że mieszkańcy będą zadowoleni – mówi Wiesław Zając, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Kolejną inwestycją na mapie powiatu wrocławskiego jest droga, która przebiega przez Łosice. 

Dwa lata temu została odbudowana i zmodernizowana ta droga, przy której stoimy, od drogi powiatowej, biegnącej w stronę Budziwojowic i Łoziny, która też była w tym roku zmodernizowana – mówi Zofia Basta, sołtyska Łosic. 

Droga na swój remont czekała od lat 60. To bardzo ważny ciąg komunikacyjny, ponieważ dochodzi do trasy S8. 

Gdy się zdarzyła jakaś kolizja na S8, tą drogą dojeżdżały wszystkie służby ratunkowe – straż, policja, pogotowie. Czasem były organizowane tędy objazdy, no a droga była w fatalnym stanie – mówi Zofia Basta, sołtyska Łosic. 

Na szczęście to się zmienia i zmieniać będzie.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy