Powiatowy Przegląd Piosenki w Kątach Wrocławskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Kątach Wrocławskich odbyła się II edycja Powiatowego Integracyjnego Przeglądu Piosenki. Tym razem tematem przewodnim były piosenki Krzysztofa Krawczyka, a więc między innymi można było usłyszeć „Bo jesteś ty” i „My cyganie” w wykonaniu uczestników. Wydarzenie to głównie jest zorganizowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Co ważne jest to przegląd piosenki, a nie konkurs, więc najważniejszy w nim jest udział.

Przede wszystkim zależy nam na integracji międzypokoleniowej. Integracji dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorych psychicznie oraz seniorów – mówi Magdalena Kuźnicka, z-ca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się jesienią 2020 roku. Wtedy, ze względu na pandemię, liczba uczestników była ograniczona do 50-ciu. Natomiast w tegorocznej edycji wzięło udział około 150 osób z 8 różnych placówek, które funkcjonują na terenie powiatu wrocławskiego. Są to placówki oświatowe oraz placówki pomocy społecznej.

Powiat już od dobrych kilku lat organizuje takie duże wydarzenia jak pikniki dla osób z niepełnosprawnością. Te pikniki były kierowane do społeczności lokalnych, jednak z uwagi na pandemię musieliśmy zmienić formułę tej imprezy i dzisiaj spotykamy się w mniejszym gronie, właśnie żeby posłuchać piosenek Krzysztofa Krawczyka – dodaje Magdalena Kuźnicka.

Jesteśmy ze stowarzyszenia „Krzyś – byś kolorowo żył”, które mamy dla naszych dzieci niepełnosprawnych. Jako rodzice będziemy śpiewać „My cyganie” wspólnie z jednym z naszych podopiecznych. Znalazłyśmy takie stroje jakie znalazłyśmy i jakoś tutaj dostosowałyśmy się do tej imprezy – mówi Krystyna Kopeć, uczestniczka.

Jest to fajna forma wsparcia i zrzeszenia osób niepełnosprawnych. Zarówno uczestnicy jak i terapeuci mają tutaj możliwość wspólnej integracji. Pogoda nam dopisała, bawimy się świetnie – mówi Bogusław Jakowczyk, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich.

Jest to drugi raz. Rok temu mieliśmy w Małkowicach, gdzie mamy warsztaty terapii zajęciowej. Dzisiaj jesteśmy w Powiatowym Centrum Usług Społecznych w Kątach Wrocławskich. Jako zarząd powiatu wrocławskiego bardzo wspieramy tutaj te wszelkie inicjatywy, które pomagają tym wszystkim osobom znaleźć takie swoje miejsce na mapie powiatu wrocławskiego, gdzie mogą się spotkać, radośnie wymieniać swoje poglądy i przedstawić tutaj swoje różne umiejętności – mówi Piotr Chmurzyński, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

Wydarzenie zostało organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu oraz przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie to już na dobre wpisało się w kalendarzu imprez powiatu wrocławskiego, a więc na pewno będzie organizowane w kolejnych latach. 

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy