Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach zaprasza ósmoklasistów w swoje progi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach to placówka z ponad 75-letnią tradycją, która kształci na przykład w kierunkach technik weterynarii, technik hodowca koni i technik architektury krajobrazy. Oferta edukacyjna jest szeroka i skierowana do uczniów z całej Polski, bo szkoła zapewnia również internat.

Podczas dni otwartych organizowanych przez Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach, ósmoklasiści mogli zapoznać się z tym, co oferuje placówka. To kształcenie w liceum, techników oraz szkole branżowej.

 

  • Część techników ma bardzo długą tradycję. Mam na myśli technikum rolnicze, która w szkole powstała jako pierwsza. Była to szkoła pierwotna. Teraz nasza oferta edukacyjna dostosowana jest do rynku pracy, do ich potrzeb. To znaczy poszerzona jest nie tyle o kierunki z branży rolniczej, takie jak technik rolnik, technik hodowca koni, technik weterynarii, ale również na przykład technik hotelarstwa lub technik logistyk – mówi Magdalena Zyder, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach. 

Technik weterynarii cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wybierają tę szkołę właśnie ze względu na ten kierunek edukacji. 

  • Słyszałam dużo dobrych opinii i stwierdziłam, że warto tutaj przyjechać. 
  • A skąd przyjechałaś i dlaczego akurat weterynaria cię interesuje? 
  • Z Wrocławia z SP15. Weterynaria gdzieś tam od zawsze mnie interesuje, mamy dużo zwierząt i po prostu bardzo lubię też kontakt ze zwierzętami.

  • Technik weterynarii. Lubię zajmować się zwierzętami. I mamy tutaj blisko – mówią uczennice szkół podstawowych.

Drugim z najczęściej wybieranych profili jest technik hodowla koni. Jak podkreśla uczennica drugiej klasy, Malina Pilarska, dużym plusem jest stały kontakt z końmi i możliwość praktyk za granicą. 

  • Jeżeli ktoś nie umie jeździć konno, to oczywiście się tutaj nauczy, ponieważ jazdy są w pierwszej i drugiej klasie. W trzeciej normalnie na lekcjach siadamy i jeździmy. W trzeciej klasie mamy praktyki za granicą zawodowe, ufundowane z Unii Europejskiej, z programu Erasmus Plus. W czwartej klasie mamy już praktyki też w Polsce, około miesiąca. Atmosfera w szkole jest po prostu super, ponieważ w tej szkole nikt nie doświadczy takich żartów stricte krzywdzących typu „koniara” i tak dalej, ponieważ to jest normalne, że ktoś tutaj chodzi w bryczesach. Są też na przykład klasy rolnicze, które też chodzą do stajni na praktyki – wyjaśnia Malina Pilarska, uczennica klasy drugiej technik hodowca koni w PZS nr 1 w Krzyżowicach.

Oliwier Terak jest w pierwszej klasie o profilu architekt krajobrazu. Postanowił połączyć pasję z edukacją. 

  • Mamy bardzo wspaniałych nauczycieli. Bardzo fajna atmosfera w szkole. Uważam, że dla mnie to był pierwszy wybór. I uważam, że jakbym miał okazję zmienić szkołę, to bym chyba nie zmienił. Bardzo dużo też przygotowują nas już do egzaminu, który będziemy mieć w trzeciej klasie i w piątej. Uważam, że szkoła jest wspaniała i zachęcam wielu ósmoklasistów, którzy by teraz szukali wyboru, żeby przyszli do nas, bo atmosfera jest wspaniała tutaj – dodaje Oliwier Terak, uczeń klasy pierwszej technik architekt krajobrazu w PZS nr 1 w Krzyżowicach.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach ze swoją ofertą wychodzi do uczniów z całej Polski. Placówka oferuje bowiem 160 miejsc w internacie. 

  • Z dala od zgiełku miasta, w przyjemnej atmosferze, ze świetną kadrą pedagogiczną i z nastawieniem w kierunku ucznia. Informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej oraz na stronie organu prowadzącego szkołę – mówi Magdalena Zyder, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy