Powiaty dzielą się doświadczeniem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskim powiecie odbył się konwent powiatów. Rozmawiano m.in. o aktualnej sytuacji epidemicznej, decyzjach Ministerstwa Zdrowia oraz o edukacji.

Konwenty województwa dolnośląskiego odbywają się co tydzień, rano miałem również zarząd związków powiatów polskich. Najbardziej tragiczna sytuacja jest w szpitalach powiatowych. Dlatego też i tego typu konwenty mają po pierwsze, służyć wymianie doświadczeń, po drugie szukaniu rozwiązań na te trudne czasy – mówi Roman Potocki. 

Województwo dolnośląskie w skali kraju w statystykach sytuowało się w drugiej połowie tabeli, obecnie zajmuje niechlubne trzecie miejsce. Na pomoc szpitalom powiatowym przyjdzie tymczasowy szpital powstający w Centrum Kongresowym, jego otwarcie planowane jest na 26 listopada.

– Nie mnie oceniać, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o sytuację, to wybór tego szpitala dla Wrocławia i powiatu jest dobry. Tu też zwrócę uwagę, dzisiaj rozmawialiśmy o tym na konwencie, cały czas jest podnoszona sprawa niewykorzystania sanatoriów, które znajdują się w Kotlinie Kłodzkiej do potrzeb szpitali covidowych – mówi Roman Potocki.

Tak jak wspominał starosta, na konwencie rozmawiano również o trudnej sytuacji edukacji. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego nauką zdalną objęto również pierwsze klasy szkoły podstawowej.

My już w marcu, kwietniu przygotowani byliśmy na taki zakres pracy i taki system pracy w oświacie w związku z tym, my to przyjęliśmy z normalnością, nasza młodzież pracuje w systemie zdalnym, także tutaj nie ma żadnego problemu – mówi Roman Potocki.

Na konwencie powiatów wrocławskich apelowano również o oddawanie osocza przez dolnośląskich ozdrowieńców. W samym powiecie takich osób jest 200.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy