Powiększa się „Koalicja dla Wrocławia”. Dołączył Tomasz Owczarek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po Wrocławskim Forum Osiedlowym, do wyborczego projektu Platformy Obywatelskiej, czyli „Koalicji dla Wrocławia” dołączył Tomasz Owczarek, prezes Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego. Mieszkańcom Wrocławia znany jako aktywista i społecznik.

Tomasz Owczarek w 2016 roku założył Wrocławski Ruch Obywatelski. Dwa lata wcześniej kandydował na prezydenta Wrocławia z własnego komitetu. Teraz dołączył do szeregów Platformy Obywatelskiej, a w nadchodzących wyborach samorządowych chce kandydować do Rady Miejskiej Wrocławia. 

  • We Wrocławiu chciałbym zmieniać to, o czym od 9-10 lat mówię, czyli rozwój komunikacji zbiorowej we Wrocławiu. Także zadbać o transparentność, jeśli chodzi o finanse. Zoptymalizować budżet miasta, zoptymalizować finanse spółek miejskich, kiedy wiemy, że niektóre funkcje i stanowiska są zdublowane. Też jeśli chodzi o zieleń, zrównoważony transport, jeśli mówimy o drogach i kierowcach, bo o nich też często się zapomina – mówi Tomasz Owczarek, prezes Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego, Platforma Obywatelska.

Platforma Obywatelska szykuje się do wiosennych wyborów samorządowych. Stworzyła „Koalicję dla Wrocławia” wokół której zrzesza kolejne środowiska. 

  • Poszerza nam się lista koalicjantów, lista radnych reprezentujących nas w Radzie Miejskiej Wrocławia. Myślimy także o tych wszystkich aktywnościach, które są związane z niepolitycznymi działaniami podmiotów funkcjonujących w ramach NGO-sów, dlatego też z wielką przyjemnością witamy w naszym gronie pana Tomka Owczarka, którego świetnie zna Wrocław. Nie tylko jest zaangażowany w rozmaite nuty – podkreślam, nurty, bo ich jest wiele – takich aktywności, które mają na celu poprawić sytuację w mieście poprzez opinie, ekspertyzy i mobilizację tych wszystkich, którzy o Wrocławiu myślą pozytywnie. Tomasz Owczarek dołącza do naszej ekipy, do szeroko rozumianej koalicji, będzie reprezentować te nurty, które dla nas są niezwykle ważne, czyli ruchy oddolne – dodaje Bogdan Zdrojewski, poseł na Sejm RP. 

  • Koalicja dla Wrocławia jest istotna z punktu widzenia debaty, dyskusji o mieście, która jest potrzebna i której nigdy za mało. Ta debata toczy się i my będziemy tę dyskusję kontynuowali. Rozmowy na temat przyszłego programu dla Wrocławia, ale też, co ważne, strategia i wizja rozwoju miasta. My chcemy zbudować taką wizję i strategię, która wychodzi poza jedną-dwie kadencje – podsumowuje Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku.

Między 15 stycznia a 1 lutego w Platformie Obywatelskiej mają zapadać decyzje personalne dotyczące nadchodzących wyborów. Wszystko wskazuje na to, że Platforma wystawi własnego kandydata, który będzie konkurował z obecnym prezydentem, Jackiem Sutrykiem. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy