Powrót do szkół w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Decyzją ministra edukacji narodowej uczniowe 1 września maja wrócić do szkół. Co do tego czasu się wydarzy w zakresie pandemii COVID-19, trudno spekulować. Wójt Kobierzyc - Ryszard Pacholik zapewnia, że nauczyciele cały czas przechodzą testy, a prace nad rozbudową szkoły w Bielach Wrocławskich trwają.

W tej chwili już są czynne wszystkie przedszkola i żłobki na terenie naszej gminy, ale zainteresowanie jest bardzo małe – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce

Niska frekwencja w przedszkolach i żłobkach na terenie całego Dolnego Śląska może wiązać się z obawami rodziców, wynikających z pandemii. Jednak 1 września placówki oświaty muszą być gotowe na powrót uczniów i dzieci. Działania inwestycyjne to w tej chwili jedyny sposób, w jaki  gmina może przygotowywać się do nowego roku szkolnego.

Budujemy nową szkołę w Bielanach Wrocławskich, trwa remont szkoły w Kobierzycach. Kończymy dobudowę przedszkola w Ślęzie. Chcemy wybudować nowe przedszkole w Wysokiej, tam także ogłaszam przetarg na budowę szkoły – dodaje wójt.

Sytuacja związana z pandemią jest na tyle dynamiczna, że trudno przewidzieć, jak potoczy się nadchodząca jesień. Wójt Kobierzyc Ryszard Pacholik zapewenia, że szkoły będą przygotowane na każdą ewentualność.

– Na pewno nauczyciele i pracownicy każdej placówki zostaną przebadani. Ja apeluję do rodziców, żeby dzieci jak najszybciej po lekcjach wracały do domów – podsumowuje wójt.

Póki co rząd nie wydał żadnych decyzji, dotyczących nauki w dobie pandemii. Aby jednak powrót do szkolnej rzeczywistości  mógł stać się faktem, musi być w pełni bezpieczny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy