Powstaje Promenada Krzycka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa realizacja projektu zakładającego budowę Promenady Krzyckiej. Projekt ten obejmuje przekształcenie historycznej trasy spacerowej Hugo Richtera, w nowoczesną trasę dla pieszych i rowerzystów.

– Promenada Krzycka obejmuje trasę spacerową, trasę rowerową o długości około 7,5 kilometra. Ten pomysł pojawił się właściwie już kilka lat temu – mówi Krzysztof Kubicki z biura prasowego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. 

Trasa Hugo Richtera powstała pod koniec XIX wieku. W tamtym okresie miała ona służyć jako piesza obwodnica miasta. Współcześnie została zapomniana. Miasto postanowiło jednak podjąć się renowacji. Wielu mieszkańców Wrocławia nie kryje zadowolenia z tego pomysłu, choć pojawiają się także opinie negatywne.

Wrocławianie sądzą, że taka ścieżka jest potrzebna, jednak minusem jest jej, jeszcze ograniczona, długość. 

Promenada znajduje się więc w początkowej fazie budowy. Docelowo ma rozciągać się od ulicy Grabiszyńskiej, aż do ulicy Gazowej na Tarnogaju. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu nie jest jednak w stanie podać dokładnej daty planowanego ukończenia prac na tym odcinku. 

– Pojawiają się pewne problemy – ogródki działkowe na jednym z odcinków, a na drugim mur cmentarza. W związku z tym, że nie jest to robione w ramach drogi publicznej, to mamy pewne problemy, że będziemy musieli przejść długą procedurę i to może jeszcze trochę potrwać, zanim dojdziemy do tych odcinków – informuje Rzecznik biura prasowego ZDiUM. 

Takie prace wiążą się jednak z wycinaniem krzewów otaczających drogę.

Niestety dopasowanie tej trasy wymaga przycięcia drzew. Być może pojawią się w związku z tym nasadzenia w innych miejscach – kończy Krzysztof Kubicki

Obecnie można cieszyć się ukończonym jedynie kilkusetmetrowym fragmentem trasy. Każdy taki odcinek to jednak dla wrocławian ogromne ułatwienie komunikacyjne i atrakcja. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy