Powstaje Psia Górka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na osiedlu Powstańców Śląskich powstanie skwer pod nazwą Psia Górka. Park kieszonkowy wykorzysta niezagospodarowany do tej pory teren przy ulicy Grabskiego. Będzie to miejsce do zabawy dla zwierząt.

Niezagospodarowany do tej pory skwer przy ulicy Grabskiego zyska niebawem nowe oblicze. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie tam park kieszonkowy o nazwie Psia Górka. Skwer zostanie przystosowany do potrzeb zwierząt, które będą mogły się tam bawić. – Jest to odważny projekt, w którym uwzględniono funkcje rekreacyjne. Zauważone zostały także potrzeby właścicieli psów, dlatego będą tam tunele i górki, gdzie psy będą mogły się bawić – mówi Michał Kwiatkowski, przewodniczący zarządu osiedla Powstańców Śląskich. Teren przy Grabskiego to miejsce zaciszne, w którym odpocząć będą mogli również mieszkańcy. Lokalna społeczność podkreśla, że na osiedlu Powstańców Śląskich brakuje właśnie takich miejsc: – W tej okolicy nie ma miejsca, gdzie można pójść z dziećmi. – Myślę, że to jest dobry pomysł, bo wydaje mi się, że jest mało tego typu miejsc. – Powinno być jak najwięcej takich miejsc. Powinniśmy mieć czy oddychać, nie tylko tym smrodem z samochodów. Projekt stworzony został tak, aby właściciele psów mogli aktywnie spędzać czas z pupilami. Przygotowane zostanie między innymi sześć pagórków. Projektanci zadbali również o wysokie drzewa, które w przyszłości będą dawać cień. – Nie znajdziemy tam urządzeń typowo przystosowanych do placów zabaw. Są tam za to okrągłe ławki, przejścia, możliwości korzystania z tego terenu w bardzo aktywny sposób, na przykład biegając czy spacerując – dodaje Dominika Krop-Andrzejczuk, architekt krajobrazu. Zagospodarowanie skweru będzie kosztowało około 180 tysięcy złotych. Prace mają zakończyć się do 31 marca bieżącego roku.

 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy