Powstanie kryte lodowisko w Jeleniej Górze. Ruszyła budowa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Jeleniej Góry jeszcze w tym roku doczekają się sezonowego lodowiska. Właśnie ruszyła budowa wielofunkcyjnego obiektu, który ma być otwarty na początku listopada.

Obiekt przy ulicy Kilińskiego nie będzie uzależniony od warunków pogodowych, bo inwestycja przewiduje budowę krytego lodowiska. Tafla lodu ma mieć wymiary 20×40 metrów, ale obiekt będzie nieco większy. 

– Z tego względu, że będą jeszcze dodatkowe pomieszczenia jak zaplecze sanitarne. Będzie wypożyczalnia łyżew, będzie dodatkowo jeszcze miejsce do ostrzenia łyżew, do czyszczenia lodu. Robi to jedna z firm, która już takie lodowiska w Polsce uruchamiała – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

– Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z wygradzaniem terenu budowy. Jak widzicie państwo, zjechał cały sprzęt, organizujemy zaplecze kontenerowe i przygotowujemy się do dalszej realizacji. Już pierwszego dnia musimy przygotować i sprawdzić teren, czyli jeśli chodzi o podłoże, nośność. Wiemy, że tu jest dawny plac targowy, są pozostałości jakiś fundamentów. Nie wiemy, co będzie najgorsze. Musimy wyjść z ziemi, jak to się mówi potocznie. Jak to wykonamy, te roboty ziemne, to już będzie z górki, jak to się mówi – mówi Tomasz Pisarek, kierownik budowy hali namiotowej z lodowiskiem.

Obiekt ma być wielofunkcyjny – od listopada do marca będzie działać tam lodowisko, a w sezonie letnim w zależności od potrzeby będą tam inne aktywności.

– Ten obiekt, chciałbym, żeby w pozostałych miesiącach, czyli od marca do listopada, był wykorzystywany chociażby na takie dmuchańce, czyli na różnego rodzaju zamki bądź też jako rolkowisko. Nawet z tych spotkań z młodymi ludźmi, jakie mamy w szkołach, to jednym z pytań, które mi najczęściej zadają, to: panie prezydencie, kiedy będzie lodowisko? Bo są zainteresowani i tak jak podkreślam cały czas – najważniejsze dla nich jest, że to jest nieuzależnione od warunków pogodowych. Takie lodowiska, które do tej pory mieliśmy otwarte, to jak tylko deszcz popadał, to już mieliśmy problem z ich funkcjonowaniem – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Koszt budowy to prawie 9 milionów złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy