Powstanie nowe osiedle przy ul. Kolejowej w centrum Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Teren przy ul. Kolejowej 63 we Wrocławiu zmieni swoje oblicze. Powstanie tutaj osiedle "Nowa Kolejowa" w ramach, którego zostanie wybudowanych tutaj ponad 400 mieszkań. Co ważne, te mieszkania mają być przeznaczone dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej.

– Cały program jest skierowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. Takich osób jest w Polsce bardzo dużo, szczególnie w wieku między 25, a 34 rokiem życia – mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

– Te mieszkania będą dużo bardziej dostępnie i o taką większą właśnie dostępność mieszkań dla wrocławian, dla przyjeżdżających do naszego miasta zabiegamy – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Około 3 hektarowa działka w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej za około 2 tygodnie zamieni się w plac budowy osiedla. Inwestycja to osiem budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości.

– Kupiliśmy ten teren od Poczty Polskiej. Na tym terenie planujemy mieszkaniówkę, osiem budynków. Będą to budynki 7 i 5 kondygnacyjne. Powstanie tu także kompleks usługowy w drugim etapie – mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

– Planujemy rozpocząć pierwsze prace w ciągu dwóch tygodni, są to prace wyburzeniowe, tej części obiektów, która będzie zlikwidowana. Następnie będziemy realizować zabezpieczenie wykopu. Mamy do wykonania także prace ziemne i konstrukcje budynków – mówi Ireneusz Kordalski, dyrektor O. Wrocław PORR S.A.

Bloki pomieszczą także sześć lokali usługowych, z czego jeden zostanie przeznaczony na przedszkole. W strukturze mieszkań będą dominować te dwu i trzy pokojowe, które stanowić będą aż 90% wszystkich lokali. W ramach osiedla powstanie także ponad 500 miejsc parkingowych.

– Miejsca postojowe, przedszkole, komercje i kultura. Główną kanwą urbanistyczną były place, czyli takie miejsca społeczne. Każdy z nich był troszeczkę w innym stylu, był ten plac zabytkowy, przed halą, a także plac, który my wytwarzamy jakby tą nową zabudową, tutaj stoimy w tej chwili. Powstanie także trzeci plac – mówi Józef Białasik, właściciel pracowni B2Studio.

Na tym terenie znajdują się różne obiekty chronione konserwatorsko, co ważne dzięki nowej inwestycji zyskają one nowe oblicze.

– Cieszę się, że ta inwestycja wpisuje się w spektrum wielu inwestycji, przy okazji których także troszczymy się o tą historyczną tkankę naszego miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nabór mieszkańców nowego osiedla rozpocznie się sześć miesięcy przed zakończeniem budowy. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2024 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy