Powstanie Park na Muchoborze Wielkim?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Czy we Wrocławiu powstanie nowy park przy ulicy Kunickiego? Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego podkreślają, że na osiedlu brakuje terenów zielonych.

Miejscowy plan zagospodarowanie przestrzennego przewiduje tam urządzenie terenów zielonych. Park Kunickiego miałby być miejscem wypoczynku, ale także spełniać walory edukacyjne.

– Docelowo mają tam powstać sektory związane z roślinnością, z tą fauną i florą tego terenu, który jak dotąd jest dziki. Występuje tam też kilka chronionych gartunków zwierząt. Zatem jest taka koncepcja, aby ta funkcja ekologiczno-edukacyna była na tym obszarze – mówi Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki.

Aby powstał tam park, potrzebne są jednak pieniądze. Samorząd osiedla będzie zabiegać o finansowanie z funduszy gminy Wrocław. Rada Muchoboru Wielkiego jest po pierwszych rozmowach z Zarządem Zielenii Miejskiej.

– Jeżeli byłaby taka wola polityczna i byłybo źródło finansowania, czyli po prostu zostałoby to zapisane w budżecie, w przyszłym roku moglibyśmy zlecić wykonanie koncepcji, a co za tym idzie projektu – zaznacza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Rada osiedla liczy jednak że przy pomocy mieszkańców i lokalnych parnerów uda się podjąć pierwsze działania jeszcze w tym roku. Mieszkańcy na razie będą mogli przyczynić się do uporządkowania terenu.

– Będziemy ogłaszali społeczne inicjatywy i działania związane z realizacją tego planu zagospodarowania tego planu. Uporządkowanie terenu, być może instalacja ławek. Tego typu drobne prace będziemy ogłaszać na profilach rady osiedla i zachęcać wszystkich do wsparcia i aktywności – dodaje Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki.

Park przy ulicy Kunickiego to nowy pomysł, więc nie został uwzględniony w planie budżetowym miasta. 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy