Powstanie Rondo Praw Kobiet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prawa kobiet to w ostatnim czasie bardzo paląca kwestia. Między innymi z tego powodu do prezydenta miasta, Jacka Sutryka, wpłynął wniosek, aby rondo przy ul. Szybowcowej nazwać Rondem Praw Kobiet.

Do tego skłoniło mnie również to, co dzieje się w naszym kraju w obecnych czasach. Kobiety mają problemy w kwestiach ekonomicznych, w kwestiach pracowniczych, jest im trudno dostać się na wysokie stanowiska, ale również to, co obserwujemy na naszych ulicach – mówi Dominik Kłosowski, Radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Takie inicjatywy zwracają uwagę na społeczne kwestie, które do tej pory nie były zbyt często podejmowane lub poświęcało się im zbyt mało uwagi. 

Sto dwa lata po uzyskaniu praw wyborczych w Polsce ciągle jesteśmy tak naprawdę w tym samym miejscu, gdzie nasze babki i nasze prababki. O prawach kobiet myślimy w tej chwili tylko i wyłącznie w kategoriach praw samostanowienia o swoim ciele, ale tak naprawdę to jest wiele innych elementów – mówi Marlena Joks z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Bardzo mało jest ulic, które upamiętniają tę naszą historię, a właściwie herstorię, więc każdy taki krok to jest krok w dobrym kierunku, żeby pokazać tę widoczność kobiet i wkład w budowę Wrocławia, i wkład w budowę Polski – mówi Magdalena Rozwadowska ze stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

O ostatecznej nazwie ronda na ulicy Szybowcowej zadecyduje Rada Miejska Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy