Pożar w Sky Tower. Znamy wstępne ustalenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kilka dni temu na 35. piętrze słynnego wieżowca Sky Tower we Wrocławiu wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 11 lutego przed godz. 20.30.

Na miejscu pracowało 14 zastępów straży pożarnej i ewakuowano około 300 osób. Na razie trwają ustalenia tego, co dokładnie było przyczyną pożaru. Ze wstępnych ustaleń wiemy, że doszło do zaprószenia ognia w jednym z apartamentów o powierzchni 50 m2, który doszczętnie spłonął. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak zaznacza st. kap. Tomasz Szwajnos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu sposób gaszenia ognia w takim wieżowcu niczym się nie różni od pożaru w zwykłym budynku, oprócz dotarcia na miejsce zdarzenia.

Budynki wysokościowe są wyposażone w specjalne nawodnione piony hydrantowe, z których możemy korzystać podczas takich akcji, czyli nie rozwijamy linii gaśniczych z poziomu parteru od samochodu, tylko bierzemy same węże na górę, tam podłączamy się do hydrantu i można prowadzić działania gaśnicze. Oddymianie klatek schodowych polega na tym, że na samej górze otwierają się klapy dymowe a wentylatory mechaniczne wtłaczają czyste powietrze do klatki schodowej. Dzięki temu prowadzenie ewakuacji mieszkańców jest dużo bezpieczniejsze – mówi st. kap. Tomasz Szwajnos, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Podczas gaszenia pożaru w wieżowcu na miejscu między innymi swoje czynności wykonywała wrocławska policja. Co stało przyczyną pożaru w Sky Tower ostatecznie ma wykazać ekspertyza biegłego z zakresu pożarnictwa. Jednak zdaniem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu raczej potwierdzi ona wstępne ustalenia.

W związku z pożarem, do jakiego doszło w lokalu mieszkalnym na 35. piętrze budynku Sky Tower w działaniach związanych ze zdarzeniem brali udział policjanci oraz strażacy. Z bardzo wstępnych ustaleń, okoliczności związanych z tą sprawą wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku zaprószenia ognia. Natomiast w sprawie został powołany biegły z zakresu pożarnictwa i od jego opinii będą zależały dalsze czynności w sprawie – mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy