Poznaj uroki Doliny Baryczy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się na terenie Kolei Wąskotorowej w Krośnicach, to właśnie stąd można wyruszyć na wycieczkę tak zwanym meleksem i poznać tutejszą okolicę. Taka wycieczka pozwoli poznać uroki Doliny Baryczy.

Jest to dwugodzinna wycieczka po Dolinie Baryczy, dzięki której można poznać piękno naszych terenów. Taką wycieczkę można również zorganizować dla grup szkolnych czy grup zorganizowanych – mówi Justyna Jarosz, CETS Krośnice.

Do uroków Doliny Baryczy zaliczają się łąki, lasy, bogaty świat ptaków oraz stawy. Taka atrakcja między innymi może zainspirować do odkrywania piękna Dolnego Śląska.

Atrakcji jest bardzo dużo, więc można tu spędzić cały dzień spokojnie. Meleksy dają możliwość odwiedzenia stawów, innego spojrzenie na okolice. Jest to bardzo przyjemna jazda, jednocześnie można podziwiać piękno przyrody, jadąc takim meleksem – mówi Włodzimierz Ranoszek, przewodnik.

W weekendy przejazdy meleksem realizowane są o stałych porach o 10.30, 13.00 oraz o 15.30. Natomiast przejazdy dla większej grupy można również zarezerwować w tygodniu. Turyści, którzy już odwiedzili Dolinę Baryczy, mówią że jest to dobra alternatywa, aby miło spędzić czas z rodziną lub ze znajomymi.

–  Bardzo mi się podoba, można tutaj bardzo miło spędzić czas z rodziną, jesteśmy zadowoleni.

Jest fajnie, bo widziałem sarenkę.

Byliśmy tutaj ostatnio chyba z 5 lat temu, to widać, że teraz jest to lepiej zadbane niż ostatnio. Nie byliśmy jeszcze tutaj w pałacu, więc musimy go jeszcze odwiedzić – mówią turyści z Wrocławia.

Jest to ciekawa atrakcja zarówno dla turystów, jak i mieszkańców gminy Krośnice i okolic. Mamy również w informacji turystycznej możliwość wypożyczenia rowerów, cieszy się to ogromną popularnością w ostatnim czasie. Rower można wypożyczyć na dzień lub na dobę. Są to bardzo lekkie i sprawne rowery, mamy również kaski, foteliki dla dzieci, zapięcia, więc wszystkie takie dodatkowe wyposażenia – dodaje Justyna Jarosz.

Oczywiście będąc na terenie Kolei Wąskotorowej w Krośnicach warto skorzystać z jeszcze jednej atrakcji, czyli przejazdu zabytkowym parowozem.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy