Praca dla studenta na wakacje. Gdzie szukać?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Lato to okres urlopowy, ale także moment, w którym studenci mogą sobie dorobić. Możliwości znalezienia pracy na wakacje jest sporo, również ze względu na to, że jest to sezon wyjazdów, więc w wielu miejscach potrzeba rąk do pracy.

Jeżeli chodzi o Wrocław, to tutaj przede wszystkim należy mieć na myśli branże gastronomiczną, która teraz po zniesieniu obostrzeń, zaczyna gwałtownie przyspieszać. Widzimy to również w naszym urzędzie, że pojawiają się oferty pracy w gastronomii. Myślę, że tutaj przede wszystkim możemy mówić o tym, że są to oferty pracy, z których mogą także korzystać studenci – mówi Maciej Sałdacz, Powiatowy Urząd pracy we Wrocławiu.

Poszukując ofert pracy, warto też zwrócić uwagę na ogłoszenia z kategorii obsługi klienta. W wyniku lockdownu, dużo firm przeniosło się do sieci i na rynku również pojawiły się oferty pracy zdalnej. Warto również pamiętać, że praca dorywcza, zwłaszcza w okresie wakacji jest świetną okazją do zdobycia doświadczenie i nabycia nowych umiejętności.

Zachęcam studentów do poszukiwania ofert pracy związanych ze specjalnością, ponieważ można będzie później dodać to do swojego CV – mówi Dariia Bazhkova, studentka we Wrocławiu.

Jeżeli chodzi o formę zatrudnienia studentów, to nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od charakteru pracy i warunków, które mają do uzgodnienia obie strony.

Może to być umowa o pracę jak i również inne formy zatrudnienia, czyli niepracownicze na podstawie kodeksu cywilnego: umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług – mówi Bartłomiej Potocki, prawnik.

Zdobyte doświadczenie z pracy sezonowej, może procentować później przy kolejnych zatrudnieniach.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy