Prace remontowe na Bulwarze Słonecznym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Odwiedziliśmy Bulwar Słoneczny, gdzie pełną parą trwają prace remontowe i z którego już niebawem będą mogli skorzystać mieszkańcy. Po renowacji bulwar będzie miejscem poświęconym historii przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce i na świecie.

Od kilku miesięcy prowadzimy intensywne prace budowlane na Bulwarze Słonecznym, więc na promenadzie ciągnącej się wzdłuż Odry. Staramy się przekształcić przestrzeń bulwaru, w nowy sposób ją zaaranżować tak, aby poprawić atrakcyjność tego miejsca. W tym pomoże nam aranżacja przy zastosowaniu mebli miejskich – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W tej chwili pojawiły się już tam tak zwane siedziska betonowe, które będą wyznaczały granicę między resztą bulwaru, a tak zwanym skwerem centralnym. Bulwar Słoneczny między innymi będzie miał również walor edukacyjny, bo znajdzie się na nim tablica pamiątkowa, upamiętniająca rok nadania praw wyborczych kobietom w Polsce.

Oprócz tego, oprócz tej tablicy wzdłuż bulwaru na odcinku mniej więcej skrzyżowania z ul. Probusa aż do Mostów Młyńskich pojawią się 162 tablice, na których będą również nazwy państw oraz daty, w których w danym państwie prawa wyborcze kobietom zostały nadane – dodaje Ewa Mazur.

Na terenie Bulwaru Słonecznego obecnie trwa między innymi rekultywacja trawnika oraz pojawiają się nowe nasadzenia. Ostatecznie ma się tam pojawić 55 nowych drzew, ponad 1 tys. sadzonek, krzewów i bylin kwitnących, aby bulwar mógł stać się prawdziwą zieloną oazą. Oprócz tego pojawią się tam i inne elementy.

8 ławek, montaż trzech dodatkowych latarni, które będą latarniami stylizowanymi, tak aby komponowały się już z istniejącym oświetleniem   i nasadzenia – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Wzdłuż bulwaru biegnie także ścieżka rowerowa wykonana z nawierzchni bitumicznej oraz ścieżka dla pieszych. Prace remontowe mają potrwać do 10 lipca. Całkowity koszt remontu to ponad 1 mln 600 tys. złotych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy