Pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego chcą pomóc uchodźcom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy nadal jest trudna. Pracownicy UWr postanowili stworzyć zbiórkę dla tych uchodźców, którym udało się trafić do Polski, ale którzy wciąż czekają na dalsze decyzje. Pomóc może każdy.

Ośrodek dla uchodźców w Wędrzynie powstał w ciągu kilku miesięcy i jego potrzeby nadal są ogromne. Akcja pracowników na Uniwersytecie Wrocławskim dopiero ruszyła, ale Agata Kreska, która koordynuje zbiórkę liczy, że wielu pracowników – i nie tylko – włączy się w pomaganie. 

Te potrzeby są ogromne, więc chcemy zwiększyć skalę. Stąd też pomysł, żeby zaangażować innych. Docierały do nas głosy, czy robimy coś w sprawie sytuacji na granicy. Oto nasza odpowiedź – mówi Agata Kreska, dział ds. komunikacji UWr.

Zbierana jest żywność i odzież, ta z kolei musi być nieużywana.

Jeśli chodzi o odzież, to mówimy o spodniach dresowych, bluzach, swetrach, bieliźnie i buty. Tutaj ważna informacja – nie mogą być wiązane, tylko na rzepy. W przypadku żywności – kawa, słodycze, czekolada, pasty do chleba i pieczywo. Te rzeczy nie mogą być w słoikach. Takie są wymagania ośrodka – dodaje Agata Kreska, dział ds. komunikacji UWr.

Pracownicy Uniwersytetu liczą, że uda się zaangażować studentów.

Szczególnie liczymy na osoby, które u nas studiują. Może uda się włączyć Samorząd Studentów, a po wcześniejszym kontakcie z naszym biurem, także osoby z poza uczelni – podsumowuje Agata Kreska, dział ds. komunikacji UWr. 

Zbiórka trwa do 21 grudnia. Rzeczy można przynosić do Działu Komunikacji UWr, pokój 134 na pierwszym piętrze. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy