Prawdziwa cena kaszmiru

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Moda na całym świecie zmienia się w różnym tempie i kierunku. Napewno jest ona ważną częścią kultury i często ujawnia status społeczny. Takim luksusowym towarem jest np kaszmir ręcznie wyczesywany z kóz kaszmirskich. O wyjątkowości tego surowca stanowi pochodzenie. Zwierzęta żyją w wysokich górach między innymi w Nepalu, Tybecie, Chinach gdzie temperatura spada do -40. Wyjątkowość tego zwierzęcia nie wpływa na wyjątkowe traktowanie.

Moda na całym świecie zmienia się w różnym tempie i kierunku. Napewno jest ona ważną częścią kultury i często ujawnia status społeczny. Takim luksusowym towarem jest np kaszmir ręcznie wyczesywany z kóz kaszmirskich. O wyjątkowości tego surowca stanowi pochodzenie. Zwierzęta żyją w wysokich górach między innymi w Nepalu, Tybecie, Chinach gdzie temperatura spada do -40.

Fundacja PETA dotarła do hodowli kóz i  opublikowała nagrania pokazujące jak włosie jest gwałtownie wyczesywane z wystraszonych zwierząt. Dźwięki jakie wydają kozy na nagraniu zostały użyte przy proteście zorganizowanym przez Fundację Viva! 

Fundacja Viva! Swój protest zapowiadał od kilku dni. Sprzeciwia się działaniom zwłaszcza jednej z polskich sieciówek używających kaszmiru, która na kilka godzin przed protestem wydała oświadczenie. Firma deklaruje wykorzystanie certyfikowanych materiałów od 2021, a do czasu znalezienia odpowiedniej fermy wycofa swoją dotychczasową kolekcję, która zawiera wełnę kaszmirską. 

Oświadczenie zwraca uwagę na niejasne działania Fundacji, która nie prowadzi dialogu pomimo deklaracji. Firma odzieżowa uważa protest Fundacji za manipulację i ostrzega, że podejmie kroki prawne, jednocześnie zachęca inne firmy ubraniowe do podjęcia odpowiedzialnych działań pozyskiwania kaszmiru.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy