Prawie 4 mln obsłużonych pasażerów na wrocławskim lotnisku w roku 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rok ubiegły był rekordowy dla wrocławskiego lotniska pod względem liczby obsłużonych pasażerów, ale nie tylko. Wrocławianie i turyści chętnie korzystali z usług Portu Lotniczego Wrocław wyjeżdżając na wakacje, ale też podróżując zawodowo i biznesowo. Łącznie w 2023 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 3,8 mln pasażerów.

Jest to ponad 300 tysięcy więcej niż w rekordowym roku 2019, tak że można się tylko i wyłącznie cieszyć. Ciężka praca całej załogi Portu Lotniczego we Wrocławiu, dzięki której możliwe było odprawienie tak dużej liczby pasażerów – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.

W każdym aspekcie biliśmy każdego miesiąca rekordy, ale to nie tylko pod względem liczby pasażerów. Coś, o czym na przykład niewiele osób wie, jako jedno z nielicznych lotnisk otrzymaliśmy certyfikację Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która jest ważna na 4 lata. To jest dość niespotykane, bo to jest maksymalny okres, na który urząd może wydać certyfikację – mówi Cezary Pacamaj, prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Port Lotniczy Wrocław jest najlepiej ocenianym lotniskiem w kraju i zajął pierwsze miejsce w rankingu, który został stworzony przez portal fly4free.pl na podstawie opinii wyszukiwarki Google.

Oczywiście bardzo się cieszymy, że utrzymujemy tą naszą wysoką pozycję w ocenach pasażerów. Ta bardzo dobra opinia pasażerów, to dzięki tym wszystkim osobom, które na naszym lotnisku pracują – mówi Cezary Pacamaj, prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Dość znacząco urosły na wrocławskim lotnisku również loty czarterowe.

W porównaniu do rekordowego 2019 roku to jest wzrost o ponad 20%. No i tutaj bezsprzecznie najpopularniejszym kierunkiem była turecka Antalia, którą z Wrocławia odwiedziło ponad 200 tysięcy pasażerów w ciągu całego roku – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się również loty do Londynu, Frakfurtu, Monachium, ale też do Warszawy. Jeśli chodzi o kierunki turystyczno-wakacyjne, to tutaj pasażerowie najczęściej wybierali Włochy, Francję i Półwysep Iberyjski.

Uruchomione w sezonie zimowym Valencia, Malaga cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Również Bari, Bolonia, Rzym, Neapol. To są te kierunki, które we Włoszech cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o Francję, oczywiście Paryż, więc tych kierunków było bardzo, bardzo dużo – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.

W 2024 roku na pasażerów również czeka sporo nowości.

Będziemy mieli loty do Oslo, do Kopenhagi. Tutaj jest to przewoźnik Norwegian, który wraca po kilku latach na lotnisko we Wrocławiu. Już od 31 marca, siedem dni w tygodniu, latać będzie linia lotnicza Finnair do Helsinek. To jest również bardzo istotne dla naszego portu lotniczego połączenie. Jeżeli chodzi o klimaty takie nieco cieplejsze, bardziej wakacyjne, to warto zwrócić uwagę na Dubrownik, do którego od początku kwietnia będzie można polecieć dwa razy w tygodniu, a także Marsylia, również dwa razy w tygodniu, więc dla każdego coś dobrego – mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy