Prawo w rękach kobiet i dla kobiet. Fundacja Prawo Kobiet pomaga potrzebującym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kobieco przy kawie o sprawie - to hasło I Forum Prawo Kobiet. To merytoryczne spotkanie kobiet, które dotyczy dziedzin, tematów ważnych dla kobiet na co dzień. To były spotkania z mentorkami, psycholożkami, seksuolożkami, trenerkami. Mówiono o sukcesach i porażkach. O tym, co dotyczy nas na co dzień.

Takie cyklicznie spotkania już organizowano.  Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

  • Bardzo często pracując z klientkami staram się je wzmocnić, podbudować tym, że inne moje klientki już coś przerobiły, przepracowały i są silniejsze. A też były wcześniej w trudnej sytuacji, w tzw. czarnym tunelu i nie widziały niczego pozytywnego, a jednak znam ich drogę i wiem co się potem zadziało. Staram się podbudować te dziewczyny, które są na mega dużym rozdrożu życiowym – mówi Ewelina Miśko-Pawłowska, radca prawny, organizatorka I Forum Prawo Kobiet, prezeska Fundacji Prawo Kobiet.  

 A takich kobiet jest bardzo dużo. Kobiet, które doświadczają niesprawiedliwości i nie mogą czuć się bezpieczne ani w pracy, ani w domu. 

  • Kobiety są dalej dyskryminowane i w życiu prywatnym i zawodowym. Jest dalej obecna przemoc fizyczna i psychiczna. Kobiety nie potrafią się bronić, często nie potrafią zapukać w odpowiednie drzwi, nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Mija wiele lat, kiedy pojawi się u nich zielone światło  – mówi Izabela Fryszkowska, radca prawny, Fundacja Prawo Kobiet. 
  • Mam obraz, jak wygląda życie wielu kobiet, które trwają w takich relacjach z których boją się wyjść. Nie mają siły, odwagi, z różnych względów nie wykonują nawet najmniejszego ruchu, żeby zmienić to – mówi Monika Kołodziejska, Ambasadorka Fundacji Prawo Kobiet, psycholożka, seksuolożka.   

Dlatego na co dzień Fundacja Prawo Kobiet pomaga kobietom. Udziela porad prawnych nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce stworzono sieć ambasadorów i ekspertów gotowych do pomocy.   

  • Zaczęło się od kwestii rozwodowych, alimentacyjnych, z dziećmi. A ponieważ jestem ojcem,  mam dwie córy, zacząłem inaczej patrzeć na te sprawy. I tu stwierdziłem, że trzeba się bardziej zaangażować, pomóc i tak się to toczy już od jakiegoś czasu. Prowadząc sprawy z kobietami trzeba patrzeć na nie z psychologicznego punktu widzenia. Tym bardziej, że sprawy rodzinne są delikatne, wrażliwe i wydaje mi się, że taka  kompleksowa opieka jest jak najbardziej wskazana – mówi Maciej Sepielak, radca prawny, Ambasador Fundacji Prawo Kobiet na Górnym Śląsku.  
  • W projekcie każde województwo ma swojego ambasadora i to jest potrzebne i jeżeli mamy terminy bezpłatnych konsultacji to one się zapełniają, wracają zadowolone klientki, mamy telefony i czuć, że to ma sens, że jesteśmy potrzebni – mówi Małgorzata Woźniak, radczyni prawna, Ambasadorka Fundacji Prawo Kobiet w Łodzi.