Premiera na Dużej Scenie Teatru Polskiego: „Sen nocy letniej” Williama Szekspira

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
9 i 10 września w Teatrze Polskim odbędzie się długo wyczekiwana premiera spektaklu Williama Szekspira „Sen nocy letniej” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jest to komedia, która łączy dwa światy - magiczny świat i rzeczywisty. Premiera odbędzie się już w najbliższy piątek i sobotę na Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego Teatru Polskiego.

Cała realizacja jest wielkim trudem całej załogi teatru, od administracji poprzez pracownie. To widać na scenie i za to chciałem wszystkim podziękować – mówi Jan Szurmiej, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Muszę państwu powiedzieć, że nie w każdym teatrze zdecydowałabym się na realizację tego tytułu. Szekspir to już jest najwyższa półka. Bardzo długo dojrzewałam do tego, aby zmierzyć się z klasyką i z klasyką na takim poziomie. Jestem bardzo dumna, że właśnie tutaj miałam szansę ten tytuł zrealizować – mówi Magdalena Piekorz, reżyser, „Sen nocy letniej”.

Ta praca była wspaniała, pod tym względem, że Magdalena jest niesłychanie wymagającym reżyserem i bardzo piłowaliśmy te wartości, które w tej sztuce zauważyła – mówi Bartosz Buława, aktor, „Sen nocy letniej”.

Do momentu rozpoczęcia tej realizacji w teatrze, „Sen nocy letniej” był dla mnie takim tytułem, który najmniej lubiłem z Szekspira. Dzięki Magdzie i całemu temu pięknemu pomysłowi tej realizacji, pokochałem tę sztukę – mówi Błażej Michalski, aktor, „Sen nocy letniej”.

Chyba granie Heleny to jest marzenie każdej aktorki. Moje się spełniło i jestem przeszczęśliwa, że mogę być częścią tej przygody i stać na scenie z takimi utalentowanymi kolegami i koleżankami – mówi Beata Śliwińska, aktorka, „Sen nocy letniej”.

Nie ma w tym spektaklu małych zadań, nie ma niedopieszczonych zadań, wszystko jest przemyślane – mówi Marcin Piejaś, aktor, „Sen nocy letniej”.

Trudny materiał, trudny tekst. Potem doszła wspaniała muzyka, scenografia, choreografia, kostiumy – mówi Ernest Nita, aktor, „Sen nocy letniej”.

Wielki szacunek dla wszystkich pracowni krawieckich, dla pracowni peruk, dla pracowni szewskiej. To praca, której nikt tak naprawdę wcześniej nie widzi. Często już przychodzimy z gotowymi projektami, ale ten proces zawsze trwa wcześniej – mówi Lidia Kanclerz, autorka kostiumów, „Sen nocy letniej”.

Nasz zespół idzie w dobrym kierunku. Żeby pokusić się na taki spektakl Williama Szekspira jakim jest „Sen nocy letniej” trzeba mieć już dobrze zintegrowany zespół – mówi Jan Szurmiej, dyrektor artystyczny.

Chciałbym państwa bardzo serdecznie zaprosić na premierę naszego najnowszego spektaklu „Sen nocy letniej”. Mam nadzieję, że będziecie państwo mieli tak dużo radości z oglądania, jak my mamy z grania – mówi Igor Kowalik, aktor, „Sen nocy letniej”.

W sezonie artystycznym 2022/2023 spotkamy się co najmniej 6 razy, bo tyle premier w roku artystycznym mamy przygotować i obiecuję, że każda będzie inna – mówi Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy