Premiera teatralna w Instytucie Grotowskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Instytucie im. Jerzego Grotowskiego mimo pandemii koronawirusa odbędzie się nowa premiera teatralna. Spektakl pt. „I Come to You River: Ophelia Fractured” opowiada historię Ofelii z "Hamleta" Williama Szekspira, ale we współczesnej wersji.

Ofelia Wiliama Szekspira to dziewczyna wrażliwa, naiwna, krucha i uzależniona od opinii mężczyzn. Anglojęzyczny spektakl pyta o to, co nie napisane o Ofelii i o poszukiwaniu tej postaci we współczesnych kobietach.

– Ta Ofelia jest opowiedziana od nowa. Dziewczyny są autorkami tekstu i piszą to z poziomu bardzo głębokiego i własnego doświadczenia i spotkania z tą figurą – mówi Przemysław Błaszczak, reżyser spektaklu pt. „I Come to You River: Ophelia Fractured”.

– Więcej podobieństw znajdujemy. Nie chodzi o sytuację kobiet obecnie, bo tu bardzo się wiele zmieniło, ale to, jak kobieta jest traktowana i to, jak powinna wyglądać i się zachowywać – podkreśla Anita Szymańska, aktorka Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

– To jest historia o każdej kobiecie, która żyła, żyje i będzie żyła. To jest o mojej prababci, babci i dziecku, które się jeszcze nie narodziło – dodaje Merry Walker, aktorka Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

Spektakl także nawiązuje do współczesnej roli kobiet, jak się je postrzega i traktuje. Reżyser w spektaklu rozszczepia postać Ofelii na kawałki. Mimo koronawirusa i obostrzeń premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 24 października, są jeszcze bilety na 25 i 26 października. Podczas wydarzenia może być zajęte co czwarte miejsce.

Więcej informacji na temat nowego spektaklu i biletów można znaleźć na stronie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy