Prezes Spartana odpowiada na zarzuty dotyczące molestowania seksualnego i mobbingu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po naszej piątkowej publikacji materiału dotyczącego molestowania i mobbingu w miejskiej spółce Spartan, sprawa nabrała tempa. W poniedziałek otrzymaliśmy oświadczenie od prezesa WCT Spartan - Dariusza Kowalczyka.

TREŚĆ OŚWIADCZENIA PREZESA WCT SPARTAN S.p. z o.o.:

Szanowni Państwo,
w związku z informacjami, które pojawiają się na mój temat w przestrzeni publicznej, pragnę jednoznacznie oświadczyć, że wszelkie zarzuty kierowane w moją stronę są nieprawdziwe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.  Czekam na zakończenie postępowania prowadzonego w spółce przez niezależną Komisję Antymobbingową. Jestem głęboko przekonany, że moja niewinność zostanie wkrótce potwierdzona w sposób niepodważalny. Przez 30 lat pracy zawodowej kooperacja z podlegającymi mi zespołami była dla mnie najwyższym priorytetem. Nigdy też nie byłem posądzony o zachowania naruszające godność moich współpracowników. Niestety dzisiaj atak na moją osobę to próba zniszczenia mojego dobrego imienia, na które bardzo długo pracowałem. Dlatego kieruję na drogę sądową sprawę przeciwko osobie formującej te zarzuty. 

W związku z tym, że powielili państwo nieprawdziwe informacje, nie dając mi szansy na odniesienie się do tych zarzutów, proszę o zamieszczenie mojej odpowiedzi w całości.
Z poważaniem 
Dariusz Kowalczyk

To nieprawda, że nie daliśmy szansy na odniesienie się do zarzutów. Dwukrotnie prosiliśmy o komentarz ws. mobbingu rzecznika prasowego Spartana, ale zarówno we wrześniu, jak i w październiku otrzymaliśmy jedynie zdawkowe odpowiedzi mówiące o tym, że – tu cytat – gdyby sytuacja, o której Pani wspomina miała mieć miejsce, to zgodnie z polityką, spółka miałaby na ten temat wiedzę oraz ponownie cytat – spółka nie udziela informacji, a tym samym nie wypowiada się publicznie w tematach indywidualnych spraw swoich pracowników. Po publikacjach i zainteresowaniem sprawą opinii publicznej, Spartan również postanowił wydać oświadczenie.

Po zakończeniu prac komisji, będziemy dalej przyglądać się sprawie.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy