Problem w szkołach. Rusza kampania „Wroaktywni – chodź na WF”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Co ciekawe prawie, co trzeci licealista posiada zwolnienie z WF-u. W związku z tym powstała kampania "Wroaktywni - chodź na WF", która ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej.

– Chodź na WF – mówi Grzegorz Bociek, Gwardia Wrocław.

– Statystyki jeszcze sprzed pandemii, bo z 2017-2018 roku, mówią, że 30% uczniów liceów i 15% uczniów podstawówek regularnie korzysta ze zwolnień z wychowania fizycznego. Problem był obecny i miał już duży wymiar jeszcze przed pandemią. Teraz mamy takie odczucie, że obecna sytuacja, delikatnie mówiąc, nie pomogła w tym, aby to zminimalizować – mówi Maciej Fedorczuk, fundacja „Młodzi dla Wrocławia”.

„Młodzi dla Wrocławia” stwierdzili, że trzeba zacząć działać. W projekt zaangażowali się wrocławscy sportowcy.

– Dlaczego sport jest fajny? Sport to zdrowie, a w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi Maciej Janowski, WTS Sparta Wrocław.

– WF jest fajny, ponieważ można oderwać się od szkolnej ławki, odpocząć trochę od myślenia i aktywnie spędzić czas grając, na przykład, w gry zespołowe – mówi Anna Jakubiak, 1KS Ślęża Wrocław.

– WF jest fajny, gdyż nie ma podczas tych zajęć kartkówek, więc można spokojnie wtedy odpocząć, pobawić się ze swoimi przyjaciółmi, pograć w sporty, których nie znamy – mówi Robert Rosołek, Panthers Wrocław.

– WF jest fajny, ponieważ uczy nas rywalizacji na zajęciach, buduje i rozwija nas jako ludzi – mówi Joanna Wróblewska, WKS Śląsk Wrocław.

Celem kampanii jest zmotywowanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, a także zaangażowanie w akcję nauczycieli oraz rodziców, od których bardzo wiele zależy.

– Chcielibyśmy edukować i pokazać im dlaczego to jest ważne, uczniów zmotywować i uświadomić im, że WF to też jest bezpieczna przestrzeń. Nawet jeśli nie jesteśmy urodzonymi sportowcami to odniesiemy korzyści z chodzenia na WF. Nauczycieli chcemy inspirować, żeby zrozumieli, że ważne jest podejście indywidualne do uczniów – dodaje Maciej Fedorczuk.

Fundacja ma w planach zorganizowanie lekcji wychowania fizycznego wraz ze znanymi wrocławskimi sportowcami.

– Nie chodząc na WF tracę zdrowie, i też samorealizację i dyscyplinę. Sport uczy tych cech, które kształtują nas później jako człowieka – mówi Piotr Celeban, Śląsk Wrocław.

– Nie chodząc na WF tracisz całą przyjemność z chodzenia do szkoły – dodaje Grzegorz Bociek.

Zobacz również

Prawie 127 milionów z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na 92 projekty związane m.in. z integracją społeczną. W Dolnośląskim Centrum Druku 3D z udziałem wicemarszałka województwa Wojciecha Bochnaka oraz przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Pracy uroczyście wręczono certyfikaty na dofinansowanie.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy