Problem z alkoholem na Pilczycach i Kozanowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sklepy monopolowe, a obok nich szkoły. Mieszkańcy narzekają na problem alkoholowy na Pilczycach i Kozanowie. Skala jest duża, a liczba punktów także nie napawa optymizmem. Mieszkańcy chcą zrobić coś z tym problemem.

– Jestem mieszkanką osiedla Pilczyce i obserwuję, że na każdym rogu zarówno tu, jak i na Kozanowie można kupić alkohol. Sprzyja to licznym grupom, które stoją od rana do wieczora i spożywają ten alkohol, a tu też przebywają inni mieszkańcy – mówi Emilia Chmura, Radna Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne.

I widać to na każdym kroku, na przykład idąc ścieżką. Pan Krzysztof działa w radzie rodziców w szkole na Kozanowie. To, co się dzieje pod placówkami przeraża rodziców i dzieci.

– Problemem jest, że alkohol jest spożywany na dworze zaraz po wyjściu ze sklepu, więc jest dużo butelek, szkła. Są osoby nietrzeźwe, a dzieci chodzą obserwują i to nie działa na nie dobrze – mówi Krzysztof Chudy, mieszkaniec Kozanowa.

Na Kozanowie i Pilczycach są blisko 34 punkty, gdzie można kupić alkohol. Mieszkańcy stworzyli specjalną mapkę, która pokazuje skalę problemu.

– Mamy mniej więcej jeden taki sklep sprzedający alkohol na 340 mieszkańców osiedla, więc w naszej opinii dosyć dużo – mówi Konrad Postawa, członek Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne.

Jeden punkt został zablokowany, dzięki spółdzielni i mieszkańcom, którzy nie chcieli kolejnego monopolowego na swoim osiedlu.

– Zebraliśmy podpisy od mieszkańców i to jest nasz mały sukces. Będziemy działać jednak dalej – dodaje Krzysztof Chudy, mieszkaniec Kozanowa.

Teraz mieszkańcy zamierzają działać dalej i wystosować specjalne pisma do władz miasta, a także Rady Osiedla.

– Ja jako radna Pilczyc mogę obserwować wnioski o koncesje, które spływają do Rady Osiedla i ciągle mamy ich sporo, co oznacza, że jedyna działalność gospodarcza, którą tu obserwujemy to kolejne sklepy monopolowe. Nie wróży to nic dobrego! Bardzo prosimy o wsparcie i o to, żeby miasto zweryfikowało swoją politykę w sprawie alkoholu – mówi Emilia Chmura, Radna Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne.

– Punkty są. Następie chcemy napisać do Prezydenta Wrocławia i spytać go, jak miejska polityka przeciwdziałania alkoholizmowi ma się do wystawiania pozwoleń na tak małym obszarze obok placówek edukacyjnych – podkreśla Konrad Postawa, członek Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Północne.

Do sprawy powrócimy wkrótce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy