Prof. Simon: Brakuje testów na koronawirusa

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Szpital przy ul. Koszarowej walczy z koronawirusem. Ordynator oddziału zakaźnego szpitala apeluje o noszenie maseczek, a także informuje o braku testów na terenie Dolnego Śląska.

– Tych testów nie ma. Robimy tylko ludzi objawowych, jeżeli potraktujemy, że objawowych jest od 15-25 procent populacji, to tak 80 procent dalej jest zakażonych i transmituje wirus na określonym etapie, ale nie mają objawów. Myślę, że osób zakażonych jest znacznie więcej. Te 4000 tysiące osób to pacjenci, którzy mają potwierdzone zakażenie i określone objawy – mówi ordynator I oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, prof. Krzysztof Simon.

Statystyki związane z liczbą zakażonych koronawirusem będą w Polsce rosnąć. Profesor apeluje o noszenie masek, które mogą uchronić Polaków przed zakażeniem.

– Absolutnie powinniśmy nosić i maseczki i rękawiczki ochronne. Mówiłem, to już premierowi i ministowi. Warto nosić maseczki, ponieważ nigdy nie wiemy, jak kto przestrzega zasada – dodaje prof. Simon

Profesor skomentował także kolejne restrykcje wprowadzone przez polski rząd. Zakaz wstępu Polaków do lasu budzi wiele kontrowersji.

– Dlaczego jest zamknięty sklep ze znaczkami? To jest absurd! Nie rozumiem, dlaczego do lasu nie można wejść, gdzie tam jedna osoba się spotyka z drugą raz na 10 km. To jest szaleństwo, które jest nie jest prawidłowe – podkreśla prof. Simon

Najważniejsze jest jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i cierpliwość.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy