Prof. Simon: W Polsce mamy Universal Studio!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Coraz więcej pacjentów jest zakażonych COVID-19 na Dolnym Śląsku. Szpitale działają na granicy swoich możliwości, ale wciąż starają się uruchamiać nowe miejsca, dostawiają łóżka i respiratory.

Jako konsultant wojewódzki jednocześnie do spraw ratunkowych, to chcę powiedzieć, że niewiele jest oddziałów, które co godzinę przyjmują pacjentów, a nawet z całą pewnością powiem, że nie ma takiego oddziału. Przyjeżdżają do szpitala tymczasowego we Wrocławiu pacjenci z różnymi stanami. Od stanów w miarę dobrych, aż po najcięższe stany, które wymagają terapii tlenem – mówi dr Janusz Sokołowski, dyrektor szpitala tymczasowego we Wrocławiu.

Od roku medycy walczą z koronawirusem, są już zmęczeni, mimo że dzięki szczepionkom czują się bezpieczniejsi.

Jesteśmy skrajnie zmęczeni! Niestety trzeba liczyć się z odchodzeniem niektórych medyków z powodów załamania nerwowego. Część załogi zachorowała lub umarła. Ta grupa osób bardzo się zmniejszyła – podkreśla prof. Krzysztof Simon, ordynator I Oddziału Zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej.

Eksperci potwierdzają, że to tylko od nas zależy, jak wirus będzie się rozprzestrzeniał, dlatego zalecają dystans, maseczki, i dezynfekcję – to jest cały czas obowiązująca zasada. Odpowiedzialność społeczna jest teraz najważniejsza.

Trwały demonstracje, agresje słowne, pisemne, telewizyjne! Przecież te wystąpienia, że to jest miła i łatwa choroba…. natychmiast wszystko otwierać i zostały otwarte: stoki, galerie, restauracje. Przecież mamy takie społeczeństwo, to jest Universal Studio w wykonaniu niektórych, a nie rozsądne dbanie i szacunek dla innych osób – mówi prof. Krzysztof Simon.

Sytuacja jest na tyle trudna, że wojewoda dolnośląski zakomunikował, aby karetki wzywać tylko w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Człowiekowi jest trudno oddzielić co jest błahe, a co nie, ale dlatego między innymi są dostępni lekarze POZ-u i rodzinni. Warto próbować się z nimi skontaktować. Oni mają obowiązek troski o swoich pacjentów i dopiero później po ich opinii wzywać pogotowie ratunkowe – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce na świecie pod względem zachorowalności i umieralności na COVID-19, gorzej jest tylko w Indiach.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy