Program 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Kiedy rusza festiwal?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Najpierw miał się rozpocząć w marcu, później został przeniesiony na październik, ostatecznie rozpocznie się 11 czerwca. Przegląd Piosenki Aktorskiej po raz 41. zagości na wrocławskich scenach. Sprzedaż biletów ruszy w sobotę 22 maja, tymczasem zapraszamy państwa na przedstawienie programu festiwalu.

Zdecydowana większość programu została zachowana, czyli wspaniali goście z zagranicy Kovacs, Ivo Dinchev, Pussy Riot, Salvador Sobral. Jeśli chodzi o artystów polskich, to będziemy gościć Renatę Przemyk oraz wspaniałe dyplomy – mówi Cezary Studniak, Dyrektor Artystyczny PPA.

Wśród sztuk dyplomowych znajdą się „Inni ludzie” w reżyserii Macieja Stuhra, którą na deskach Akademii Sztuk Teatralnych w marcu poprzedniego roku wystawiali wrocławscy studenci. Do tego „Ustawienia ze świętymi”, czyli rozmowy obrazów w reżyserii Agaty Dudy-Gracz oraz „Przybysz” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Gala w reżyserii Jana Klaty, która w moim odczuciu zmieni kontekst. W tym roku nie produkujemy nowego finału, drugiej części konceptu finałowego. Przyjedzie do nas z nowym materiałem premierowym laureat ubiegłoroczny – Ralph Kamiński – z piosenkami Kory – podkreśla Cezary Studniak, Dyrektor Artystyczny PPA.

W tej chwili dysponujemy kwotą powyżej 2 milionów na samą produkcję. Ta kwota jest, oczywiście większa, jeśli chodzi o cele reklamowe. Mam nadzieję, że to pozwoli nam zrealizować festiwal w takim wymiarze, w jakim był tworzony co roku, ale jeszcze ciekawiej dzięki tej formie hybrydowej, czyli streamingowej. Będziemy mieli dwie ekipy – jedną, która będzie się zajmować OFF-ami na Scenie Ciśnień i będzie realizować wszystkie spektakle. Druga będzie odwiedzać kolejne, inne lokalizacje – Piekarnię, Synagogę, Scenę w podwórku Impartu oraz naszą dużą scenę – tak, aby jak najwięcej rzeczy państwu pokazać – dodaje Paweł Krupski, Główny Producent PPA.

Sprzedaż biletów na koncerty na żywo rozpoczynamy w sobotę 22 maja o godzinie 10:00 – tu w Teatrze Muzycznym Capitol w kasie, ale też online na stronie Przeglądu Piosenki Aktorskiej pod nowym adresem ppa.teatr-capitol.pl – tam będzie można kupić bilety na żywo. Natomiast dwa dni później, czyli w poniedziałek 24 maja, rozpoczniemy sprzedaż kodów dostępu na streamingi – mówi Joanna Kiszkis, Rzeczniczka Prasowa PPA.

Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA, liczy na to, że tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej przypomni o bezpośrednich relacjach. Festiwal sprzed półtora roku miał być poświęcony właśnie relacjom między ludżmi, które są zagrożone.

Internet i izolacja, którą sami sobie narzucaliśmy, zaczęły być już niepokojące. Pomyślałem, że może to być ciekawy temat. I nagle zostało nam to wszystko zakazane, jeszcze bardziej nas to pogrążyło. Jest to dość ciekawe i mam nadzieję, że ten kontekst będzie bardzo tutaj wyraźny. Mam również nadzieję, że artyści, którzy tutaj przyjadą sami nam trochę na ten temat opowiedzą – podsumowuje Cezary Studniak, Dyrektor Artystyczny PPA.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to jeden z niewielu na świecie festiwali w całości poświęcony piosence w teatrze. Przez te 40 lat jego formuła przeszła niejednokrotną metamorfozę. Tegoroczny festiwal, w cieniu pandemii, również może być nieco inny.

Zobacz również

Wrocław zaraz po Warszawie miał jeden z największych wyników, jeśli chodzi o frekwencje w wyborach do Europarlamentu. W stolicy Dolnego Śląska głosowało około 50% osób uprawnionych. To o 10% więcej niż średnia krajowa. Sześciu europosłów trafi do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 12. Okręg numer 12 obejmuje Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Dwóch europosłów będzie z koalicji obywatelskiej, dwóch z PiSu, jeden z Konfederacji i jeden z Lewicy. Czy taki wynik wyborów oraz frekwencja zaskoczyła ekspertów?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy