Program chipowania psów i kotów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu od jakiegoś czasu działa program darmowego chipowania psów i kotów. Czy miejscy posiadacze zwierząt domowych chętnie korzystają z tej możliwości?

Zawsze w razie czego, możemy zlokalizować psa, jak ktoś go znajdzie. Druga suczka jest zaczipowana, a poza tym współpracuję z Fundacją, więc u nas chipowanie to jest rzecz normalna. 

Tak. To jest mój drugi pies, który jest zachipowany. Nie jestem przekonany do końca, że to jest dobry pomysł. Kiedyś były numerki, każdy pies miał swoją kartę, płaciło się za niego podatek i to wszystko było uporządkowane. Teraz nie wiem, czy to jest rzecz nam potrzebna i czy będziemy mieli coś więcej z tego. Nie wiem w ogóle, w jakim celu mielibyśmy to robić. 

Jak zginie, to jest bezpieczniej. Zawsze łatwiej i szybciej można go znaleźć. 

Program darmowego chipowania psów i kotów cieszy się dużym zainteresowaniem. Z roku na rok coraz więcej wrocławian korzysta z tej opcji. Co daje zachipowanie zwierzęcia?

Możliwość znalezienia go, kiedy się zgubi. Uniemożliwia także porzucenie go, bo możemy sprawdzić, kto jest właścicielem. Najważniejsze jest to, że można psa namierzyć i wyjeżdżać z nim za granicę. Niezachipowany pies nie dostanie paszportu – mówi Barbara Borzymowska, pełnomocniczka prezydenta miasta ds. Zwierząt. 

W ramach miejskiego programu, oprócz zachipowania, można także wysterylizować swoje zwierzęta domowe. 

Te wszystkie, które są sterylizowane w naszym programie są rejestrowane najpierw w bazie „Psy i koty miejsce Wrocławia”, po czym eksportujemy te dane do Safe Animal, czyli do bazy ogólnoeuropejskiej – mówi Barbara Borzymowska

W programie darmowego chipowania i sterylizacji zwierząt domowych bierze udział sześć lecznic. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wroclaw.pl

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy