Program „Czyste Powietrze” w Siechnicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Został uruchomiony punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. W Urzędzie Miejskim w Siechnicach będzie można uzyskać pomoc między innymi przy wypełnianiu wniosków.

„Czyste Powietrze” to program rządowy obsługiwany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki niemu mieszkańcy mogą zyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła – na nowoczesne, a także na prace związane z termomodernizacją budynków.

Właściciele budynków mogą uzyskać dofinansowanie do kwoty 30 tysięcy złotych, w zakresie rozszerzonym, wsparcia na dany budynek. Spektrum tych inwestycji jest szerokie. To są wszystkie prace związane z polepszeniem bilansu energetycznego budynku: jego docieplenia, wymiany okien, wymiany źródeł ciepła, a także na układy fotowoltaiczne i pompy ciepła — mówi Grzegorz Salwa, Kierownik Biura Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w programie mogą zgłosić się o pomoc w wypełnianiu wniosku w Urzędzie Miejskim w Siechnicach. Z racji pandemii koronawirusa konsultacje odbywają się telefonicznie. 

Dedykowaliśmy dwóch pracowników: po jednym z Wydziału Środowiska i z biura funduszy zewnętrznych, żeby pełnili dyżury i mogli udzielać porad oraz instruować mieszkańców, jak zabrać się za program „Czyste powietrze”, ponieważ jest on dosyć skomplikowany – również dokumentacyjnie — dodaje Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Punkt konsultacyjny będzie pomagał mieszkańcom na wielu szczeblach.

Mieszkańcy uzyskają wsparcie związane z taką pierwszą recenzją z zakresu tego, co może być objęte programem. Pracownicy pomogą też założyć konto beneficjenta na portalu oraz przy wypełnić wnioski, które składa się obecnie w formie elektronicznej — wyjaśnia Grzegorz Salwa.

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w programie „Czyste Powietrze” mogą skorzystać z dyżuru telefonicznego Urzędu Miejskiego w Siechnicach, który w każdy czwartek w godzinach 14-18 odpowie na pytania petentów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy