Program stypendialny na UWR szansą dla firm i studentów

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Program stypendialny dla studentów podpisany z prężnie działającymi na rynku firmami to ogromna szansa, ale - mówmy sobie szczerze - szansa dla studentów, bo ci mają możliwość pracy w dobrych firmach, gdzie mogą zdobyć wiedzę, doświadczenie i mogą naukowo się rozwijać. Ale to ogromna szansa także dla tych firm, które szukają młodych, zdolnych innowacyjnych pracowników. Na UWr podpisano jedną z pierwszych takich umów i wszyscy mają nadzieję, że będzie ich więcej.

Na Uniwersytecie Wrocławskim uruchomiono program stypendialny we współpracy z jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych. A konkretnie nawiązano współpracę z Wydziałem Chemii. 

  • Zdecydowanie chcielibyśmy tę współpracę rozwinąć. Uniwersytet jest uczelnią badawczą i tego typu współpraca między uczelnią a przemysłem, powinna być jak najczęstszym faktem – mówi prof. Robert Wieczorek, prorektor UWr.

  • Staramy się odpowiadać na potrzeby rynku, ale też współpracować blisko z uczelniami, pomagać kształcić studentów, dzielić się doświadczeniami, możliwością przejścia do przemysłu – mówi dr Maciej Barys, Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome.

Konkurencja była duża, rozpisano konkurs.

  • Do listopada trzeba było zgłosić wnioski i napisać plan działania, na czym mielibyśmy się skupić w programie. Potem rozmowa rekrutacyjna z komisją, z pracowników z Wydziału Chemii i firmy Novosom – mówi Kornelia Pajączkowska, stypendystka.

To dla młodych naukowczyń i naukowców ogromna szansa, pomoc finansowa i to może być początek kariery. 

  • Jestem bardzo dumny i mam oczekiwania, że w przyszłości takich wydarzeń będzie więcej. To podnosi jakość pracy na naszym wydziale, jakość nauczania. Współpracujemy z sektorem farmaceutycznym, który jest ma wiele nowoczesnych technologii, które mamy nadzieję będą przechodziły na nasz Wydział, a my będziemy dostarczać wiele rozwiązań naukowych, w których jesteśmy dobrzy i te rozwiązania będą realizowane w przemyśle farmaceutycznym – mów dr Sławomir Berski, dziekan Wydziału Chemii UWr.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy