Program „Wrocław Od Nowa”. Ruszają remonty mieszkań komunalnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu ruszył projekt Wrocław Od Nowa. To pierwsza taka inicjatywa samorządowa, która polega na remontowaniu mieszkań komunalnych.


– Udało się mi zorganizować od całkowicie prywatnego, podkreślam prywatnego darczyńcy, kwotę 2 milionów 800 tysięcy złotych. I podjąłem decyzję, że ta kwota będzie przeznaczona na remont mieszkań komunalnych dla najbardziej potrzebującej grupy wrocławian. Zespół wytypował póki co trzy rodziny, które w pierwszej kolejności te mieszkania wyremontowane ze środków prywatnych otrzymają. Są to oczywiście ludzie, którzy dostali się na listę uzyskując odpowiednią ilość punktów, więc oni przeszli to sito weryfikacji – mówi wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc.

– W trójkę w sumie gnieździliśmy się w jednym pokoju, tak żeby najstarszy miał miejsce, gdzie się uczyć, gdyż ma nauczanie indywidualne – mówi beneficjentka programu Klaudia Włodarczyk.

Remont mieszkania przy Nowowiejskiej będzie kompleksowy. Lokatorzy otrzymają nowe meble oraz sprzęt AGD i będą mogli od razu w nim żyć.

–  Myślałam, że będzie tylko przeprowadzony taki delikatny remont. I dlatego dla mnie to jest szok. Jestem naprawdę tak bardzo wdzięczna i myślę, że dzieci na pewno też są wdzięczne bardzo. Dziękujemy, naprawdę z całego serca dziękujemy – dodaje Klaudia Włodarczyk.

Wiceprezydent Wrocławia, Sebastian Lorenc ma nadzieję, że w najbliższym czasie wyremontowanych zostanie więcej mieszkań komunalnych. Optymistyczna liczba zakłada 30 lokali.

Zobacz również

Wrocław zaraz po Warszawie miał jeden z największych wyników, jeśli chodzi o frekwencje w wyborach do Europarlamentu. W stolicy Dolnego Śląska głosowało około 50% osób uprawnionych. To o 10% więcej niż średnia krajowa. Sześciu europosłów trafi do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 12. Okręg numer 12 obejmuje Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Dwóch europosłów będzie z koalicji obywatelskiej, dwóch z PiSu, jeden z Konfederacji i jeden z Lewicy. Czy taki wynik wyborów oraz frekwencja zaskoczyła ekspertów?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy