Programy Echo24.tv

Dolnośląskie naj

Dolnośląskie NAJ to program poświęcony atrakcjom Dolnego Śląska. Z naszą kamerą odwiedzamy znane i te mniej popularne zakątki naszego województwa. Zabytki, atrakcje, krajobrazy, tym wszystkim przyciąga Dolny Śląsk, a nasz magazyn może być świetnym początkiem planowania następnej wycieczki.

Najnowsze odcinki →

Polityczny komentarz tygodnia​

Polityczny komentarz tygodnia to nowy cykl na naszej antenie, w którym politolodzy Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawiają z red. Zuzanną Kuczyńską o bieżących wydarzeniach politycznych.

Najnowsze odcinki →

Dzikie w mieście​

„Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

www.wfosigw.wroclaw.pl

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 59 900,00 zł, w tym dotacja 53 910,00 zł.

“Dzikie w mieście” – cykliczny program telewizyjny o charakterze edukacyjno-informacyjnym.
Seria promująca pozytywne praktyki, które wspierają zwierzęta w miastach i eliminują ich sytuacje konfliktowe z ludźmi.

Najnowsze odcinki →

Wro Opowieści Rafała Dutkiewicza

Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia w latach 2002 – 2018 – opowiada o niezwykłych miejscach stolicy Dolnego Śląska, o wspaniałych ludziach związanych z tym miastem oraz o wydarzeniach, które budowały mit i międzynarodowy wizerunek Wrocławia.

Najnowsze odcinki →

Weź to druknij

Weź to druknij to nowa seria Telewizji Echo24 i Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Pokażemy państwu tajniki druku trójwymiarowego oraz to, jak nowoczesne jest to rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Druk 3D od kilkunastu lat prężnie się rozwija i rozwiązuje coraz ciekawsze problemy konsumentów.

Najnowsze odcinki →

#PijKranówkę

#PIJKRANÓWKĘ to cykl, który jest realizowany przez Telewizję Echo24 w partnerstwie z MPWiK Wrocław. Przedstawia jak złożoną i pozytywną kwestią jest picie kranówki w kontekście naszego zdrowia, chronienia planety i klimatu. Z poszczególnych odcinków dowiedzą się państwo między innymi o faktach i mitach związanych z piciem wody z kranu oraz o działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Najnowsze odcinki →

Sejmik na ostro

Gośćmi programu publicystycznego redaktora Marina Torza są przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W kolejnych odcinkach dowiemy się z jakimi problemami i sprawami mierzą się radni i członkowie zarządu województwa. Sprawdzimy czym zajmują się poszczególne komisje oraz przedstawimy najistotniejsze uchwały podejmowane przez sejmik.

Najnowsze odcinki →

Wspólnie.eu

wspólnie.eu to ogólnoeuropejska społeczność, która wspiera aktywny udział w demokracji. W ramach publicystycznego programu Telewizji Echo24 dowiemy się więcej o osobach podejmujących działania na rzecz lepszej przyszłości Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaangażowanie w życie polityczne, czy pomoc w promowaniu znaczenia głosowania – wspólnie możemy pomóc demokracji odgrywać należną jej rolę w Unii Europejskiej.

Najnowsze odcinki →

Telewizyjny Alarm Smogowy

W poszczególnych odcinkach programu pt. Telewizyjny Alarm Smogowy, autorzy we współpracy z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom zagadnienia związane ze zjawiskiem smogu, zarówno na obszarach wielkomiejskich, jak również w mniejszych miejscowościach i wsiach.
Istotnym elementem edukacyjnym programu jest zwrócenie uwagi na postawy ekologiczne, które mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

Najnowsze odcinki →

Polak mądry przed szkodą

To cykl, który przedstawia nowoczesne rozwiązania z dziedziny energetyki i technologii grzewczych a także ekologii. Z programu dowiedzą się Państwo co to jest smog, jak z nim walczyć oraz jak dobrać skuteczne i ekologiczne ogrzewanie do mieszkania i domu jednorodzinnego. Mówimy także o tym co jako mieszkańcy możemy zrobić, aby w mieście łatwiej było oddychać czystym powietrzem.

Najnowsze odcinki →

Wrocław na wynajem

Zapraszamy do nowego programu pod tytułem “Wrocław na wynajem”, który będzie emitowany w telewizji Echo24 i jest pod patronatem TBS Wrocław. W tym cyklu programów będziemy pokazywać różne aspekty bezpiecznego i skutecznego wynajęcia mieszkania we Wrocławiu i zaprezentujemy też różne obszary z życia TBS Wrocław

Najnowsze odcinki →

Czas dla ekonomii

Program o zmianach w nowoczesnym biznesie, gospodarce i finansach. Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rozmowie z red. Oliwią Stasiak wyjaśniają aktualne zjawiskach, które zachodzą w świecie ekonomii.

Najnowsze odcinki →

Legenda

Reporterka Zuzanna Kuczyńska zaprasza na serię spotkań z legendą koszykarskiego Śląska Wrocław – Maciejem Zielińskim. W programie zdradzimy kulisy początków kariery, najważniejszych meczów, a także najciekawszych rywalizacji.

Najnowsze odcinki →

Twierdza Kłodzko – 5 stóp pod ziemią

Twierdza Kłodzko – 5 stóp pod ziemią​ to program opowiadający o historii Twierdzy Kłodzko. Każdy z odcinków pokazuje nam inne, fascynujące oblicze Twierdzy i opowiada o historii walk i kształtowania się tego miejsca. Przenosimy się także pod ziemię i pokazujemy najbardziej tajemnicze korytarze kontrminowe. Zapraszamy na nowy program Telewizji Echo24!

Najnowsze odcinki →

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dziennikarze podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

W dobrym nastroju

“W dobrym nastroju” to program, który pokazuje, jak wiele możliwości daje nasze miejsce zamieszkania, nawet w czasie pandemii. Rozmawiamy z wrocławskimi aktywistami, dowiadujemy się, jak pomagać ludziom i zwierzętom, dekorujemy dom kwiatami, zachęcamy do ruchu i mówimy, jak bezpiecznie spędzać czas w Internecie.

Najnowsze odcinki →

Echo Dolnego Śląska

Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

Domowe Ratowanie Świata

„Domowe ratowanie świata” – cykliczny program telewizyjny o charakterze edukacyjno-informacyjnym.

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Najnowsze odcinki →

Nie daj się wirusowi. Ćwicz z KOSiRem

Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

Żyj zdrowiej

Zobacz co możemy zrobić dla swojego zdrowia w trudnym, pandemicznym czasie. Na to i inne pytania odpowie w nowym programie Katarzyna Sudnik – zapraszamy w każdą środę o 18:40.

Najnowsze odcinki →

Kalejdoskop seniora

Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

Czas dla Wrocławia

Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

Dzień dobry we Wrocławiu

Obecnie w stolicy Dolnego Śląska mieszka około 100 tysięcy Ukraińców. Telewizja Echo24 tworzy program skierowany do tej tak licznej społeczności.

Najnowsze odcinki →

Elementarz cyfrowy

Poradnik dedykowany osobom, które doświadczają trudności związanych z edukacją online.

Najnowsze odcinki →

Hej Śląsk

Ciekawostki, komentarze i analizy. Redaktor Marcin Torz i jego goście w rozmowach dotyczących Śląska Wrocław.

Najnowsze odcinki →

Interwencja dziennikarska

Konflikty – kompromisy. Spory – rozwiązania. Program interwencyjny reporterów Telewizji Echo24.

Najnowsze odcinki →

W pajęczynie pytań

Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.

Najnowsze odcinki →

Najnowsze odcinki

Śląsk wygląda źle

Maurycy Nowakowski opowiada o swoich spostrzeżeniach na temat gry naszego zespołu. Niestety, czemu trudno się dziwić, nie są to pozytywne wnioski.

Kolejny wzrost inflacji. Prof. Noga: Jeszcze w tym roku przekroczy 20 proc.?

Z prof. Marianem Nogą z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu rozmawiamy o inflacji, tej rzeczywistej i odczuwalnej, stopach procentowych oraz cenach energii.

Nawirski: StudentPRO to projekt, który ma pomóc studentom działać

Gościem Rozmowy Echo24 była Kamil Nawirski, inicjator projektu StudentPRO. To seria podcastów o rozpoczęciu i prowadzeniu działalności studenckiej. W każdą środę ukazuje się kolejny odcinek, w którym poruszane są kolejne tematy dotyczące życia poza salą wykładową.

Znajdź Swoją Trasę – Rowerowa Gra Terenowa

Dolny Śląsk to rowerowe zagłębie Polski – z tras i ścieżek rowerowych korzysta coraz więcej miłośników dwóch kół. Nie ma w tym nic dziwnego – województwo dolnośląskie oferuje wiele możliwości. Tutaj każdy może znaleźć swoją trasę, bo ich wybór jest ogromny. Od ścieżek rowerowych po płaskich terenach do górzystych tras z przepięknymi krajobrazami wokół. Na dolnośląskich trasach rowerzystów można spotkać w każdym momencie, tutaj sezon nie kończy się po wakacjach. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach kampanii Znajdź Swoją Trasę pokazują, co czeka na wszystkich aktywnych na Dolnym Śląsku.

COV-Work. Pandemia nie zmieniła nas w dużym stopniu

Gościem Politycznego komentarza tygodnia był prof. Adam Mrozowicki z Instytutu Socjologii UWr, który razem z ósemką innych naukowców bada przemiany społeczne, które zaszły podczas pandemii. Po 1,5 roku prowadzonych badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki są już pierwsze wnioski, które zaskakują badaczy.

Wrocław na językach świata – niezwykły projekt szuka wolontariuszy do nauki języka polskiego

Projekt powstał 6 lat temu, z pomocy skorzystało ponad 4 tys. obcokrajowców, którzy chcą uczyć się języka polskiego. Teraz szczególnie potrzebni są wolontariusze. O Wrocławiu na językach świata rozmawiamy z Ewą Żmudą, z-cą dyrektora Wrocławskiego Centrum Integracji i Adrianem Rode, koordynatorem kampanii WNJŚ

Mutor: Edyta Stein – niezwykła kobieta, filozofka, wrocławianka. Rozpoczyna się Tydzień Edyty Stein

Rok 2022 należy do Edyty Stein. To wspaniała, nadal mało znana postać. Patronka Europy, niezwykła filozofka, kobieta niezależna, wykształcona, domagająca się równego traktowanie kobiet i mężczyzn, związana z Wrocławiem. Z Markiem Mutorem, dyrektorem Centrum Historii Zajezdnia, rozmawiamy od Tygodniu Edyty Stein, który rozpoczyna się od poniedziałku, 10 października.

Kongres Kobiet po raz pierwszy we Wrocławiu!

Kongres Kobiet po raz pierwszy zawita do stolicy Dolnego Śląska. Będą to dwa dni rozmów, debat i dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie. Wśród gościn wybitne ekspertki w wielu dziedzinach. Wstęp jest darmowy, a o szczegółach mówi Jolanta Niezgodzka, wiceprezeska Dolnośląskiego Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Kremer: Wrocław to dobre miejsce do budowania relacji polsko-niemieckich

Gościem Rozmowy Echo24 był Martin Kremer, konsul generalny Niemiec we Wrocławiu, który objął funkcję dwa miesiące temu. Opowiada o początkach pracy we Wrocławiu, żonie Polce i o tym, za co najbardziej lubi Polaków.

Echo Dolnego Śląska odc. 18

W październikowej debacie samorządowcy rozmawiają o braku kontrolowania składowisk odpadów, rosnących cenach energii oraz wyborach samorządowych, które odbędą się pół roku później, niż zakładano.