Echo24.tv » Programy
Reporterka Zuzanna Kuczyńska zaprasza na serię spotkań z legendą koszykarskiego Śląska Wrocław – Maciejem Zielińskim. W programie zdradzimy kulisy początków kariery, najważniejszych meczów, a także najciekawszych rywalizacji.
„Żyj zdrowiej – porady ekspertów” to program poradnikowy, w którym lekarze, specjaliści różnych dziedzin z Centrum Medycznego ZimMed we Wrocławiu edukują, radzą i sugerują jak żyć zdrowiej, jak często badać się profilaktycznie, na jakie objawy zwracać uwagę, by uprzedzić przykre dla zdrowia i życia konsekwencje własnych zaniedbań, a także opowiadają o nowych kuracjach i metodach leczenia, które ratują życie, zdrowie i poprawiają komfort naszego codziennego funkcjonowania.
„Latamy z Wrocławia” – to seria odcinków, realizowanych przez Telewizję Echo24 i Port Lotniczy Wrocław S.A. . Znajdą w nich państwo między innymi inspiracje na odpoczynek, rozkłady lotów z Wrocławia, nowości w siatce połączeń, plany rozbudowy wrocławskiego lotniska i ciekawostki na temat funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław.
Zapraszamy do oglądania!
“Nauka. Tego nie przeoczysz” to cykl Telewizji Echo24 i Politechniki Wrocławskiej o naukowcach i naukowczyniach. Opowiadają o badaniach, które zaczynają się na politechnice, ale potem zmieniają świat.
Zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia na wystawę “Odra most, Odra granica”.
Polityczny komentarz tygodnia to nowy cykl na naszej antenie, w którym politolodzy Uniwersytetu Wrocławskiego rozmawiają z red. Zuzanną Kuczyńską o bieżących wydarzeniach politycznych.
„Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
www.wfosigw.wroclaw.pl
Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 59 900,00 zł, w tym dotacja 53 910,00 zł.
“Dzikie w mieście” – cykliczny program telewizyjny o charakterze edukacyjno-informacyjnym.
Seria promująca pozytywne praktyki, które wspierają zwierzęta w miastach i eliminują ich sytuacje konfliktowe z ludźmi.
Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia w latach 2002 – 2018 – opowiada o niezwykłych miejscach stolicy Dolnego Śląska, o wspaniałych ludziach związanych z tym miastem oraz o wydarzeniach, które budowały mit i międzynarodowy wizerunek Wrocławia.
Weź to druknij to nowa seria Telewizji Echo24 i Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Pokażemy państwu tajniki druku trójwymiarowego oraz to, jak nowoczesne jest to rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Druk 3D od kilkunastu lat prężnie się rozwija i rozwiązuje coraz ciekawsze problemy konsumentów.
#PIJKRANÓWKĘ to cykl, który jest realizowany przez Telewizję Echo24 w partnerstwie z MPWiK Wrocław. Przedstawia jak złożoną i pozytywną kwestią jest picie kranówki w kontekście naszego zdrowia, chronienia planety i klimatu. Z poszczególnych odcinków dowiedzą się państwo między innymi o faktach i mitach związanych z piciem wody z kranu oraz o działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Gośćmi programu publicystycznego redaktora Marina Torza są przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W kolejnych odcinkach dowiemy się z jakimi problemami i sprawami mierzą się radni i członkowie zarządu województwa. Sprawdzimy czym zajmują się poszczególne komisje oraz przedstawimy najistotniejsze uchwały podejmowane przez sejmik.
wspólnie.eu to ogólnoeuropejska społeczność, która wspiera aktywny udział w demokracji. W ramach publicystycznego programu Telewizji Echo24 dowiemy się więcej o osobach podejmujących działania na rzecz lepszej przyszłości Unii Europejskiej. Niezależnie od tego, czy chodzi o zaangażowanie w życie polityczne, czy pomoc w promowaniu znaczenia głosowania – wspólnie możemy pomóc demokracji odgrywać należną jej rolę w Unii Europejskiej.
W poszczególnych odcinkach programu pt. Telewizyjny Alarm Smogowy, autorzy we współpracy z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom zagadnienia związane ze zjawiskiem smogu, zarówno na obszarach wielkomiejskich, jak również w mniejszych miejscowościach i wsiach.
Istotnym elementem edukacyjnym programu jest zwrócenie uwagi na postawy ekologiczne, które mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.
To cykl, który przedstawia nowoczesne rozwiązania z dziedziny energetyki i technologii grzewczych a także ekologii. Z programu dowiedzą się Państwo co to jest smog, jak z nim walczyć oraz jak dobrać skuteczne i ekologiczne ogrzewanie do mieszkania i domu jednorodzinnego. Mówimy także o tym co jako mieszkańcy możemy zrobić, aby w mieście łatwiej było oddychać czystym powietrzem.
Zapraszamy do nowego programu pod tytułem “Wrocław na wynajem”, który będzie emitowany w telewizji Echo24 i jest pod patronatem TBS Wrocław. W tym cyklu programów będziemy pokazywać różne aspekty bezpiecznego i skutecznego wynajęcia mieszkania we Wrocławiu i zaprezentujemy też różne obszary z życia TBS Wrocław
Program o zmianach w nowoczesnym biznesie, gospodarce i finansach. Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rozmowie z red. Oliwią Stasiak wyjaśniają aktualne zjawiskach, które zachodzą w świecie ekonomii.
Publicystyka Echo24. Dziennikarze podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.
Twierdza Kłodzko – 5 stóp pod ziemią to program opowiadający o historii Twierdzy Kłodzko. Każdy z odcinków pokazuje nam inne, fascynujące oblicze Twierdzy i opowiada o historii walk i kształtowania się tego miejsca. Przenosimy się także pod ziemię i pokazujemy najbardziej tajemnicze korytarze kontrminowe. Zapraszamy na nowy program Telewizji Echo24!
Dolnośląskie NAJ to program poświęcony atrakcjom Dolnego Śląska. Z naszą kamerą odwiedzamy znane i te mniej popularne zakątki naszego województwa. Zabytki, atrakcje, krajobrazy, tym wszystkim przyciąga Dolny Śląsk, a nasz magazyn może być świetnym początkiem planowania następnej wycieczki.
“W dobrym nastroju” to program, który pokazuje, jak wiele możliwości daje nasze miejsce zamieszkania, nawet w czasie pandemii. Rozmawiamy z wrocławskimi aktywistami, dowiadujemy się, jak pomagać ludziom i zwierzętom, dekorujemy dom kwiatami, zachęcamy do ruchu i mówimy, jak bezpiecznie spędzać czas w Internecie.
Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.
„Domowe ratowanie świata” – cykliczny program telewizyjny o charakterze edukacyjno-informacyjnym.
Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.
Zobacz co możemy zrobić dla swojego zdrowia w trudnym, pandemicznym czasie. Na to i inne pytania odpowie w nowym programie Katarzyna Sudnik – zapraszamy w każdą środę o 18:40.
Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.
Program publicystyczny, w którym dziennikarze Echo24 wraz z włodarzami Wrocławia przestawiają i komentują bieżące sprawy dotyczące stolicy Dolnego Śląska.
Obecnie w stolicy Dolnego Śląska mieszka około 100 tysięcy Ukraińców. Telewizja Echo24 tworzy program skierowany do tej tak licznej społeczności.
Poradnik dedykowany osobom, które doświadczają trudności związanych z edukacją online.
Ciekawostki, komentarze i analizy. Redaktor Marcin Torz i jego goście w rozmowach dotyczących Śląska Wrocław.
Konflikty – kompromisy. Spory – rozwiązania. Program interwencyjny reporterów Telewizji Echo24.
Redaktor Tomasz Pajączek w autorskiej rozmowie na antenie Telewizji Echo24 podejmuje najważniejsze tematy dotyczące Wrocławia i Dolnego Śląska.
Gościem Rozmowy Echo24 jest prof. Jacek Giezek z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, z którym rozmawiamy o ustawie o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022, zwanej popularnie Lex Tusk. Profesor Giezek wskazuje naruszenia Konstytucji RP dokonane przez polityków PiS, którzy doprowadzili do przegłosowania tej ustawy oraz zagrożenia jakie niesie ona dla polskiego porządku prawnego oraz naszego bezpieczeństwa prawnego. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.
Z gośćmi – Michałem Jarosem – posłem na Sejm i Grzegorzem Waksmundzkim – asystentem posła i prowadzącym w Sobótce biuro poselskie – rozmawiamy o tym, dlaczego pół miliona Polaków wyszło w proteście na ulice Warszawy i o kontrowersyjnej sytuacji w Sobótce – gmina jest zadłużona, a burmistrz milczy.
Gościem Rozmowy Echo24 jest Wojciech Gęstwa, organizator Wyzwania 365 Triathlon, który opowiadał o przygotowaniach do startu i pierwszych dniach wyzwania. Adrian Kostera zmagania zaczął od pływania. Każdego dni pokonuje 18 km na zalewie Stradomia Wierzchnia, ale możliwe są drobne modyfikacje. Dla organizatorów zaskoczeniem okazali się ludzie, którzy licznie wspierają Adriana w zmaganiach i to z różnych stron Polski.
Gościem Rozmowy Echo24 jest Mateusz Żak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu, który opowiadał o kulisach organizacji tego wydarzenia i emocjach związanych z pochodem. 500 tysięcy osób na ulicach Warszawy to duży impuls dla opozycji, ale wiceprzewodniczący opowiada, jak go teraz wykorzystać.
Gościnią Rozmowy Echo24 jest Katarzyna Sokołowska z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, Wydział Klimatu i Energii UM Wrocławia, która opowiadała o Światowym Dniu Ochrony Środowiska 5 czerwca. Z tej okazji urząd miasta przygotował eko-pakiety dla seniorów, które pomogą w eko-edukacji. Są one częścią Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego.
Gościnią Rozmowy Echo24 jest Laura Downar-Zapolska, biegaczka i podróżniczka, która łączy obie pasje. Na 30. urodziny wyjechała na dwa miesiące do Azji i tam w 5 tygodni przebiegła 5 półmaratonów w 5 różnych krajach. Jak sam zdradza to dopiero początek jej marzeń.
Ile wynosi ulga na start i preferencyjny ZUS? Kto może z niego skorzystać? Dlaczego składki ZUS stale rosną? Na te pytania odpowiada dr hab. Agnieszka Iga Bem, prof. UEW z Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych UE we Wrocławiu.
14 czerwca w Legnicy odbędzie się już po raz czwarty Energy Industry Mixer. Jest to impreza podczas której specjaliści z branży energetycznej, samorządowcy i przedsiębiorcy rozmawiają o energetyce i wyzwaniach przed nią stojących. W tym roku tematem spotkania jest zagospodarowanie odpadów. Gośćmi Rozmowy Echo 24 są organizatorzy Energy Mixera – Enrico Ciullo z firmy Bosetti Global Consulting i Stefan Augustyn z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
– Demokracja w Polsce jest zagrożona. Mamy już niepełzającą dyktaturę – mówi Anna Kowalczyk-Derlęga z Komitetu Obrony Demokracji. Rozmawiamy o marszu 4 czerwca, ale też o lex Tusk i kampanii wyborczej.
Z Bogdanem Zdrojewskim, senatorem Koalicji Obywatelskiej, rozmawiamy o decyzji prezydenta ws. ustawy o powołaniu komisji do zbadania wpływów rosyjskich, marszu 4 czerwca oraz kampanii wyborczej.