Browsing: BGK: Czyste Powietrze dla Polski

Koszty za ogrzewanie domu jednorodzinnego mogą się zmniejszyć nawet do 15%, jeśli zdecydujemy się na przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. W tym odcinku porozmawiamy z ekspertami i dowiemy się o tym, jakie są najskuteczniejsze sposoby na zwiększenie efektywności energetycznej domu jednorodzinnego, które pomogą zaoszczędzić pieniądze w budżetach rodzinnych i jakie znaczenie ma program „Czyste Powietrze” dla naszego zdrowia i polskiej gospodarki.

Zrobić krok w kierunku czystego powietrza warto i można już dziś. Z tego odcinka dowiecie się państwo między innymi o tym, jak wygląda proces składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, o nowej odsłonie poszczególnych elementów programu, jak również o tym, czym jest Kredyt Czyste Powietrze oraz prefinansowanie i w jaki sposób można z tego skorzystać.

Stanem na wrzesień 2023 roku w ramach programu „Czyste Powietrze” zostało złożonych ponad 700 tys. wniosków na ponad 18 mld zł. Nabór wniosków jest ciągły i potrwa do 2029 roku, więc do tego czasu mieszkańcy Polski mogą starać się o pozyskanie dotacji na inwestycje związane z ociepleniem domu lub wymianą starego pieca na bardziej ekologiczne urządzenia. Tym razem przedstawiamy państwu na co dokładnie można dostać dofinansowanie w ramach tego programu.

Koszty wygenerowania energii cały czas idą do góry, zwłaszcza odczuwalne jest to dla właścicieli domów jednorodzinnych. Jednym ze sposobów, jak można zminimalizować rachunki za ogrzewanie jest przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji. Można ją przeprowadzić między innymi w ramach programu „Czyste powietrze”. Ten program umożliwia mieszkańcom Polski na wnioskowanie o dofinansowanie na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, mniej emisyjne i spełniające najwyższe normy.

Powietrze którym oddychamy ma bezpośredni wpływ na jakość i komfort naszego życia codziennego. Smog jest nazywany cichym zabójcą, bo z jego powodu rocznie na całym świecie umiera nawet ponad 3 mln osób. Według danych WHO ponad 30 miast z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce. Co więcej zanieczyszczone powietrze może być przyczyną wielu chorób, takich jak niewydolność oddechowa, astma, różnego rodzaju alergie, choroby serca, może spowodować udar mózgu oraz choroby nowotworowe.