Browsing: Czas dla Wrocławia

Gościem Czasu dla Wrocławia był Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, który podsumował budżet na 2024 rok. Prezydent wspominał także, że liczy na zmianę w relacjach samorządu z nowym rządem. W przyszłym roku wybory samorządowe, w których Sutyrk liczy na poparcie Koalicji Obywatelskiej.

Prezydent Sutryk w programie Czas dla Wrocławia opowiada o trwających i kończących się inwestycjach, m. in. nowych Mostach Chrobrego, obwodnicy Leśnicy i możliwościach wybudowania tramwaju na Jagodno. W rozmowie także o działalności streetbusa.

W Czasie dla Wrocławia prezydent Jacek Sutryk opowiadał o programie dofinansowań do in vitro, także o mrożeniu materiału genetycznego dla pacjentów chorych onkologicznie. Prezydent wspomniał o bieżących inwestycjach – Mosty Chrobrego będą gotowe w październiku. Do 9 października trwa głosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem rozmawiamy o 9. Nocnym Wrocław Półmartonie, bieżących remontach w mieście na czas wakacyjnych i sytuacji na Odrze. Po roku od katastrofy ekologicznej sytuacja rzeki nie zmieniła się. Władze nie zrobiły nic, by zatrzymać eskalację problemu.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk opowiada o bieżących inwestycjach komunikacyjnych: o tramwaju na Popowice i wydzielonym korytarzu dla autobusów na Jagodno. Oprócz tego prezydent wspomniał o umowie partnerskiej z południowokoreańskim miastem Cheongju i Porcie Węglowym, który za jakiś czas ma stać się mariną. Na samym końcu zdementował, że nie zamierza brać udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Umowę podpisaliśmy i wysłaliśmy do kolejarzy. Teraz ruch po ich stronie – mówi w „Czasie dla Wrocławia” Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia nawiązując do umowy w sprawie wspólnego biletu na komunikację miejską i pociąg. Rozmawiamy także o bezpiecznej taksówce, Kijowie – mieście partnerskim i o …szczurach. Ile ich jest – nikt nie policzył, ale deratyzacja potrzebna jest przez cały rok.

Jacek Sutryk w programie Czas dla Wrocławia mówi o nowo powołanym zarządzie MPK Wrocław oraz realizowanych zadaniach i wyzwaniach, które stoją przed spółką. Prezydent Wrocławia komentuje także trwające rozmowy w sprawie z wspólnego biletu na kolej.

Z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem rozmawiamy o czterech latach jego rządów, pytając o to co się udało i o to, co nie za bardzo. Rozmawiamy o zrealizowanych inwestycjach i tych, których nie udało się przeprowadzić, a także o dystrybucji węgla wśród mieszkańców, co jest nowym i absurdalnym obowiązkiem narzuconym samorządom przez rząd PiS. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.