Dolnośląskie NAJ odc. 7 – Jaskinia Niedźwiedzia i Kopalnia Uranu w Kletnie

W kolejnym odcinku zabierzemy Państwa w Sudety Wschodnie – do wsi Kletno, gdzie zwiedzimy wyjątkowe miejsca – Jaskinię Niedźwiedzią, jedną z najpiękniejszych i największych jaskiń w Polsce oraz nieczynną poradziecką kopalnię uranu, przez wielu uważanych za najbardziej kolorową kopalnię w kraju. Zapraszamy!

Dolnośląskie NAJ odc. 6 – Kompleks Riese

Jedna z największych zagadek II wojny światowej na Dolnym Śląsku, miejsce tajnej nazistowskiej operacji III Rzeszy. Kompleks Riese to sieć podziemnych korytarzy i tuneli, których przeznaczenie do dziś pozostaje zagadką. Nawet po ponad 70 latach od zakończenia wojny, miejsce budzi więcej pytań niż daje odpowiedzi.

Dolnośląskie NAJ odc. 5 – Lubiąż i Lubin

Cysterski zespół klasztorny w Lubiążu to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Wyróżnia się nie tylko w Europie, ale i na świecie. To drugi co do wielkości obiekt sakralny i jednocześnie największe opactwo cysterskie. Zaledwie pół godziny drogi od Lubiąża, na turystów czeka szereg atrakcji w stolicy Zagłębia Miedziowego – Park Leśny z parkiem linowym oraz Park Wrocławski z zoo i dinozaurami.

Dolnośląskie NAJ odc. 4 – Stawy Milickie

Stawy Milickie wchodzą w skład największego parku krajobrazowego w tej części Europy. To raj dla miłośników dzikiej przyrody i ptaków. W kolejnym odcinku pokazujemy rowerowe możliwości Stawów Milickich i ziemi milickiej, bo Dolinę Baryczy najlepiej zwiedza się na dwóch kółkach.

Dolnośląskie NAJ odc. 3 – Uzdrowiska kłodzkie

Na ziemi kłodzkiej jest aż 5 miejscowości uzdrowiskowych. My odwiedzamy trzy z nich – Kudowę-Zdrój, Polanicę-Zdrój i Duszniki-Zdrój. Źródła wody mineralnej, parki zdrojowe, a także tradycja papieru czerpanego – to wszystko pozwala wypocząć, ale także zobaczyć liczne atrakcje. Dolny Śląsk to miejsce, gdzie jest najwięcej uzdrowisk w całym kraju.

Dolnośląskie NAJ odc. 2 – Ceramika bolesławiecka

W kolejnym odcinku Dolnośląskie NAJ zapraszamy do Bolesławca, gdzie odkryjemy przed Państwem tajemnice ceramiki bolesławieckiej, znanej na całym świecie. Przejdziemy przez wszystkie etapy produkcji. Oprócz tego odwiedzimy Zamek w Kliczkowie i jeden z wielu na terenie Dolnego Śląska domów przysłupowych. Zapraszamy!

Dolnośląskie NAJ odc. 1 – Ząbkowice Śląskie

Dolnośląskie NAJ to program poświęcony atrakcjom Dolnego Śląska. W pierwszym odcinku zabierzemy Państwa do miasta Krzywej Wieży, a więc Ząbkowic Śląskich. Nie zabraknie zapierających dech historii, ale to nie wszystko. Odwiedzimy także kopalnię, gdzie znajduje się dolnośląskie zielone złoto i Arboretum w Wojsławicach, czyli skarbnicę tysięcy gatunków drzew i roślin. Zapraszamy!