Kalejdoskop Seniora odc. 50

Wrocławskie Dni Seniora 2022 rozpoczęły się 10 września. Podczas uroczystej inauguracji na Rynku pojawiło się ponad tysiąc seniorów i seniorek, którzy wzięli udział m. in. w korowodzie Marszu Kapeluszy. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył królewskiej parze symboliczne klucze do miasta. Przyznano także certyfikaty, wyróżnienia i nagrody za konkursy.

Kalejdoskop seniora odc. 49

Zapraszamy państwa na specjalny odcinek Kalejdoskopu Seniora, w którym pokażemy ostatnie przygotowania do Dni Seniora 2022!

Kalejdoskop seniora odc. 48

W kolejnym odcinku przedstawimy państwu przedsmak tego, co będzie się działo w ramach tegorocznych Dni Seniora. Opowiemy także tym dlaczego seniory popadają w nałogi oraz zaprosimy na wrześniową konferencję w ramach Roku Dobrych Relacji.

Kalejdoskop Seniora odc. 47

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o sierpniowej ofercie zajęć w Przestrzeni Trzeciego Wieku, polsko-ukraińskich warsztatach międzykulturowych oraz działalności Klubu Krzewienia Abstynencji i Trzeźwości OdNowa, która wspiera osoby uzależnione.

Kalejdoskop Seniora odc. 46

Kalejdoskop Seniora odc. 45

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o zajęciach Warsztatowni Uważności Seniora, podczas których uczestnicy poznają siebie i ćwiczą pamięć. W programie także o kursie fotografii pod okiem Marka Bułaja oraz ofercie profilaktycznej NFZ.

Kalejdoskop Seniora odc. 44

W kolejnym odcinku zapraszamy na relację z II Mistrzostw o Puchar Komendanta Policji. W programie także o Filmowym Klubie Seniora w DCF oraz o uzależnieniach wśród seniorów.

Kalejdoskop seniora odc. 43

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu komputerowe warsztaty dla seniorów, które prowadzą uczniowie. Opowiemy historię Ukrainek, które wyszywają koszulki, z których dochód w całości przekazywany jest na ukraińską armię. Zapowiemy także 25. edycję Wieczorów w Arsenale.

Kalejdoskop Seniora odc. 42

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o niebezpieczeństwach, które niesie za sobą uzależnienie od leków, o ofercie Wrocławskie Centrum Seniora, nowej stronie internetowej i 15-leci instytucji oraz o nadchodzących warsztatach i spotkaniach w ramach 2. Dialogopolis.

Kalejdoskop Seniora odc. 41

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora relacjonujemy 20. jubileuszową edycję Gitarowego Rekordu Świata, przedstawiamy ofertą zajęć dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku, mówimy także o niebezpieczeństwach związanych z nałogami i uzależnieniem.

Kalejdoskop seniora odc. 40

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu dłuższą relację z konferencji o samotności w ramach Roku Dobrych Relacji. Wypowiedzi ekspertów, poruszające debaty i dyskusje, które mają się przyczynić do tego, że problem samotności we Wrocławiu będzie malał. Co ważne pokażemy także, że dotyka nie tylko osoby starsze, ale wszystkich.

Kalejdoskop seniora odc. 39

Kolejny odcinek naszego programu będzie poświęcony tematyce świątecznej. Opowiemy o grupie Pań Niespodzianek, zajrzymy do piekarni Złoto Nadodrza , ale także zwrócimy uwagę na problem samotności.

Kalejdoskop Seniora odc. 38

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapowiadamy konferencję naukową “Społeczne Konteksty Samotności i Osamotnienia”, którą miasto organizuje w ramach Roku Dobrych Relacji – Przeciwko Samotności. Pokazujemy ofertę zajęć i spotkań, które dla wrocławskich seniorów oferuje Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop seniora odc. 37

W kolejnym odcinku naszego programu pokazujemy jak Wrocław pomaga uchodźcom z Ukrainy. Zbiórki, noclegi, ale także wsparcie finansowe podczas koncertów. Oprócz tego zasady II edycji programu Ławeczka mieszkańca.

Kalejdoskop Seniora odc. 36

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o usługach, które dla mieszkańców Wrocławia świadczy Ekosystem. To odbiór odpadów pod domem, ale także PSZOK. O współpracy z zarządami i recyklingu opowiada Dorota Witkowska, rzeczniczka Ekosystemu Wrocław. W programie także o Wrocławskim Niezbędniku Senioralnym oraz o roku 2022, który w stolicy Dolnego Śląska upłynie pod znakiem walki z samotnością. Wrocław będzie obchodził Rok Dobrych Relacji.

Kalejdoskop seniora odc.35

W kolejnym odcinku naszego programu z okazji Walentynek pokazujemy historię dwóch małżeństw – państwa Tadeuszyków i Orzechowskich, których połączyła pasja i przyjaźń. Oprócz tego opowiadamy o Szkole Liderów WBO oraz o tym jak ważna jest dieta i siła mentalna przy piątej fali pandemii.

Kalejdoskop Seniora odc. 34

W najnowszym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o darmowej siłowni w zajezdni MPK przy ulicy Obornickiej oraz tym, jakie korzyści daje Wrocławska Karta Seniora. Zachęcamy także do badań profilaktycznych.

Kalejdoskop seniora odc. 33

W kolejnym odcinku naszego programu rozmawiamy o ważnych Dniach Babci i Dziadka, które już w najbliższy weekend. Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało z tej okazji dla seniorów ogrom atrakcji. Szczegóły w programie!

Kalejdoskop seniora odc. 32

Zapraszamy na wyjątkowy – świąteczny odcinek naszego programu, a w nim – wyjątkowa akcja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego “Poświętuj komuś święta” oraz specjalnie życzenia od prezydenta Wrocławia, przedszkolaków i seniorów.

Kalejdoskop seniora odc. 31

w kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy o seansach dla seniora w Kinie Nowe Horyzonty, o tradycjach świątecznych, które muszą poczekać ze względu na pandemię oraz o Fundacji Open Mind.

Kalejdoskop seniora odc. 30

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o warsztatach twórczych dla seniorów w ramach Mikrograntów, o akcji Zmień piec, która pomaga w wymianie starego pieca na nowy – ekologiczny, a także o Andrzejkach.

Kalejdoskop Seniora odc. 29

W listopadowym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazuje, jak będą przebiegały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaglądamy z kamerą do grupy seniorek – Pań Niespodzianek, które w WCS-ie szykują niespodzianki dla wrocławskich seniorów z okazji Dnia Życzliwości. Przypominamy także o szczepieniach na COVID-19 i przyjęciu trzeciej dawki szczepionki.

Kalejdoskop Seniora odc. 28

W kolejnym odcinku czas na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora – ponad 100 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 5 tysięcy seniorów. Opowiemy także o Wrocławskich Kartach Seniora, obchodach Roku Tadeusza Różewicza i premierze przewodnika literackiego “W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”. Specjaliści powiedzą, jak nie dać się oszukać w trakcie zakupów, a psychiatra doradzi, jak radzić sobie w trudnym czasie pandemii.

Kalejdoskop seniora odc. 27

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy historię Kabaretu Odłam. Mówimy o wystawie dotyczącej godności człowieka, którą można podziwiać w Złotnickim Centrum Spotkań oraz o nowopowstałym Przejściu Dialogu w Przejściu Świdnickim.