Kalejdoskop seniora odc. 30

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o warsztatach twórczych dla seniorów w ramach Mikrograntów, o akcji Zmień piec, która pomaga w wymianie starego pieca na nowy – ekologiczny, a także o Andrzejkach.

Kalejdoskop Seniora odc. 29

W listopadowym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazuje, jak będą przebiegały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaglądamy z kamerą do grupy seniorek – Pań Niespodzianek, które w WCS-ie szykują niespodzianki dla wrocławskich seniorów z okazji Dnia Życzliwości. Przypominamy także o szczepieniach na COVID-19 i przyjęciu trzeciej dawki szczepionki.

Kalejdoskop Seniora odc. 28

W kolejnym odcinku czas na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora – ponad 100 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 5 tysięcy seniorów. Opowiemy także o Wrocławskich Kartach Seniora, obchodach Roku Tadeusza Różewicza i premierze przewodnika literackiego “W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”. Specjaliści powiedzą, jak nie dać się oszukać w trakcie zakupów, a psychiatra doradzi, jak radzić sobie w trudnym czasie pandemii.

Kalejdoskop seniora odc. 27

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy historię Kabaretu Odłam. Mówimy o wystawie dotyczącej godności człowieka, którą można podziwiać w Złotnickim Centrum Spotkań oraz o nowopowstałym Przejściu Dialogu w Przejściu Świdnickim.

Kalejdoskop Seniora odc. 26

W kolejnym Kalejdoskopie Seniora opowiadamy o wydarzeniach w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora, m.in. terenowym rajdzie i wystawie inspirowanej podróżami po Japonii. Wybieramy się z kamerą także na spotkanie Muzycznego Klubu Seniorów i Juniorów z Elvisem Presleyem w roli głównej.

Kalejdoskop Seniora odc. 25

W wyjątkowym odcinku Kalejdoskopu Seniora przedstawiamy państwu Inaugurację Dni Seniora. Przez cały miesiąc będą odbywały się spotkania, warsztaty i wiele innych. Święto Seniorów rozpoczął taniec w kręgu, nagrody i koncert Felicjana Andrzejczaka z zespołem.

Kalejdoskop Seniora odc. 24

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zdradzamy szczegóły nadchodzącej imprezy – Wrocławskich Dni Seniora, w ramach których dla mieszkańców przygotowano ponad 100 wydarzeń. O uroczystości inauguracji, konkursach i idei wydarzenia. W programie powiemy także o nowym programie miejskim, który ma edukować seniorów w sprawach związanych z telemedycyną.

Kalejdoskop seniora odc. 23

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o zajęciach sportowych dla seniorów, o Narodowym Spisie Powszechnym i na co trzeba uważać. We wrześniu odbędą się także Dni Seniora, szczegóły w naszym programie.

Kalejdoskop seniora odc. 22

W kolejnym odcinku programu “Kalejdoskop Seniora” pokazujemy, jak działa Szczepciobus, a także sprawdzamy, jak radzić sobie z upałami. Mówimy także o tym, dlaczego Wrocław przystąpił do programu „Miast międzykulturowych”. Zapraszamy na kolejny odcinek!

Kalejdoskop seniora odc. 21

Zapraszamy na kolejny odcinek “Kalejdoskopu seniora”, a w nim o szybkim dojeździe na szczepienia, a także o nowym Centrum Aktywności Lokalnej na wrocławskich Złotnikach.

Kalejdoskop seniora odc. 20

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o tym, jak skorzystać z programu darmowych leków dla seniorów 75+. Oprócz tego mówimy o parkach ESK i ofercie Centrów Aktywności Lokalnej. Przedstawiamy także program wydarzeń kulturalnych tegorocznych obchodów Święta Wrocławia.

Kalejdoskop seniora odc. 19

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy jak miasto Wrocław pomaga seniorom, a także o tym dlaczego seniorzy częściej popadają w nałogi. Przedstawimy także ofertę Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przygotowaną na Miesiąc Rodziny.

Kalejdoskop Seniora odc. 18

Kolejny odcinek poświęcony będzie akcji Danie dla Seniora, która przy pomocy wrocławskich restauratorów, zorganizowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznej-Wrocławskie Centrum Seniora. Rozmawiamy z przedstawicielami restauracji, seniorami i wolontariuszami.

Kalejdoskop Seniora odc. 17

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o Święcie Pracy oraz o tym jak ważna dla wrocławian jest Konstytucja RP, wspominając tę z 3 maja. Nie zabraknie ciekawej rozmowy, a także kulturalnych informacji.

Kalejdoskop Seniora odc. 16

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora przybliżamy państwu zasady Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 – wyjaśniamy po co jest spis i jak można się spisać. Oprócz tego pytamy lekarzy, jak wrócić do formy po zachorowaniu na COVID-19. W programie mówimy także o Międzynarodowym Dniu Ziemi.

Kalejdoskop Seniora odc. 15

Zapraszamy Państwa na Wielkanocny, specjalny, wyjątkowy odcinek Kalejdoskopu Seniora. W tym odcinku mówimy wiele o tradycjach świątecznych, skąd się wzięły i dlaczego warto je obchodzić? Rozmawiamy także z ks. Rafałem Kowalskim, rzecznikiem Archidiecezji Wrocławskiej.

Kalejdoskop Seniora odc. 14

W kolejnym odcinku programu Kalejdoskop Seniora przedstawiamy Państwu wiele ciekawych tematów. Mówimy między innymi o tym, że ruszyła czwarta edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów skierowana do osób, które realizują projekty senioralne, a także o Wolontariacie Towarzyszącym co to takiego? Zapraszamy!

Kalejdoskop Seniora odc. 13

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Kalejdoskop Seniora. Tym razem z okazji Dnia Kobiet pokazujemy seniorki, a także przedstawiamy ich historie. Mówimy także o różnych innych ciekawych …

Kalejdoskop Seniora odc. 12

W najnowszym odcinku Kalejdoskopu Seniora przybliżamy kwestie związane z e-Urzędem Skarbowym oraz wyjaśniamy co i w jaki sposób można załatwić. Oprócz tego instruktor nordic walking podpowiada, w jaki sposób zacząć chodzić z kijkami. Przypominamy także o akcji “Zmień piec”. Zapraszamy!

Kalejdoskop Seniora odc. 11

Czas na Kalejdoskop Seniora, a w nim trochę o aktywnościach, a także o tłustym czwartku. Nie zabrakło także tematu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a także garstka informacji zdrowotnych. Zapraszamy na kolejny odcinek!

Kalejdoskop Seniora odc. 10

W kolejnym odcinku "Kalejdoskopu seniora" opowiadamy o dostępie do opieki zdrowotnej, wydarzeniach kulturalnych i ważnej w czasie pandemii pomocy dla osób starszych w ramach projektu "Wspieraj …

Kalejdoskop seniora odc. 9

W kolejnym odcinku naszego programu pokazujemy szczegóły miejskiego projektu Mikrograntów. Opowiem także o opiece zdrowotnej w czasie pandemii i o wyjątkowych Dniach Babci i Dziadka.

Kalejdoskop Seniora odc. 8

W kolejnym odcinku programu rozmawiamy z prezydentem Wrocławia o polityce senioralnej i tym, co zrobić, żeby ułatwić życie seniorom w stolicy Dolnego Śląska.

Kalejdoskop Seniora odc. 7

W świątecznym odcinku Kalejdoskopu Seniora przybliżamy tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia. Zdradzamy, jak zachować się w kuchni, a także pokazujemy wszystkie działania skierowane do seniorów. To …