Kalejdoskop Seniora odc. 41

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora relacjonujemy 20. jubileuszową edycję Gitarowego Rekordu Świata, przedstawiamy ofertą zajęć dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku, mówimy także o niebezpieczeństwach związanych z nałogami i uzależnieniem.

Kalejdoskop seniora odc. 40

W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy państwu dłuższą relację z konferencji o samotności w ramach Roku Dobrych Relacji. Wypowiedzi ekspertów, poruszające debaty i dyskusje, które mają się przyczynić do tego, że problem samotności we Wrocławiu będzie malał. Co ważne pokażemy także, że dotyka nie tylko osoby starsze, ale wszystkich.

Kalejdoskop seniora odc. 39

Kolejny odcinek naszego programu będzie poświęcony tematyce świątecznej. Opowiemy o grupie Pań Niespodzianek, zajrzymy do piekarni Złoto Nadodrza , ale także zwrócimy uwagę na problem samotności.

Kalejdoskop Seniora odc. 38

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zapowiadamy konferencję naukową “Społeczne Konteksty Samotności i Osamotnienia”, którą miasto organizuje w ramach Roku Dobrych Relacji – Przeciwko Samotności. Pokazujemy ofertę zajęć i spotkań, które dla wrocławskich seniorów oferuje Przestrzeń Trzeciego Wieku.

Kalejdoskop seniora odc. 37

W kolejnym odcinku naszego programu pokazujemy jak Wrocław pomaga uchodźcom z Ukrainy. Zbiórki, noclegi, ale także wsparcie finansowe podczas koncertów. Oprócz tego zasady II edycji programu Ławeczka mieszkańca.

Kalejdoskop Seniora odc. 36

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o usługach, które dla mieszkańców Wrocławia świadczy Ekosystem. To odbiór odpadów pod domem, ale także PSZOK. O współpracy z zarządami i recyklingu opowiada Dorota Witkowska, rzeczniczka Ekosystemu Wrocław. W programie także o Wrocławskim Niezbędniku Senioralnym oraz o roku 2022, który w stolicy Dolnego Śląska upłynie pod znakiem walki z samotnością. Wrocław będzie obchodził Rok Dobrych Relacji.

Kalejdoskop seniora odc.35

W kolejnym odcinku naszego programu z okazji Walentynek pokazujemy historię dwóch małżeństw – państwa Tadeuszyków i Orzechowskich, których połączyła pasja i przyjaźń. Oprócz tego opowiadamy o Szkole Liderów WBO oraz o tym jak ważna jest dieta i siła mentalna przy piątej fali pandemii.

Kalejdoskop Seniora odc. 34

W najnowszym odcinku Kalejdoskopu Seniora mówimy o darmowej siłowni w zajezdni MPK przy ulicy Obornickiej oraz tym, jakie korzyści daje Wrocławska Karta Seniora. Zachęcamy także do badań profilaktycznych.

Kalejdoskop seniora odc. 33

W kolejnym odcinku naszego programu rozmawiamy o ważnych Dniach Babci i Dziadka, które już w najbliższy weekend. Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało z tej okazji dla seniorów ogrom atrakcji. Szczegóły w programie!

Kalejdoskop seniora odc. 32

Zapraszamy na wyjątkowy – świąteczny odcinek naszego programu, a w nim – wyjątkowa akcja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego “Poświętuj komuś święta” oraz specjalnie życzenia od prezydenta Wrocławia, przedszkolaków i seniorów.

Kalejdoskop seniora odc. 31

w kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy o seansach dla seniora w Kinie Nowe Horyzonty, o tradycjach świątecznych, które muszą poczekać ze względu na pandemię oraz o Fundacji Open Mind.

Kalejdoskop seniora odc. 30

W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o warsztatach twórczych dla seniorów w ramach Mikrograntów, o akcji Zmień piec, która pomaga w wymianie starego pieca na nowy – ekologiczny, a także o Andrzejkach.

Kalejdoskop Seniora odc. 29

W listopadowym odcinku Kalejdoskopu Seniora pokazuje, jak będą przebiegały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zaglądamy z kamerą do grupy seniorek – Pań Niespodzianek, które w WCS-ie szykują niespodzianki dla wrocławskich seniorów z okazji Dnia Życzliwości. Przypominamy także o szczepieniach na COVID-19 i przyjęciu trzeciej dawki szczepionki.

Kalejdoskop Seniora odc. 28

W kolejnym odcinku czas na podsumowanie Wrocławskich Dni Seniora – ponad 100 wydarzeń, w których udział wzięło blisko 5 tysięcy seniorów. Opowiemy także o Wrocławskich Kartach Seniora, obchodach Roku Tadeusza Różewicza i premierze przewodnika literackiego “W drodze. Wrocław śladami Tadeusza Różewicza”. Specjaliści powiedzą, jak nie dać się oszukać w trakcie zakupów, a psychiatra doradzi, jak radzić sobie w trudnym czasie pandemii.

Kalejdoskop seniora odc. 27

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy historię Kabaretu Odłam. Mówimy o wystawie dotyczącej godności człowieka, którą można podziwiać w Złotnickim Centrum Spotkań oraz o nowopowstałym Przejściu Dialogu w Przejściu Świdnickim.

Kalejdoskop Seniora odc. 26

W kolejnym Kalejdoskopie Seniora opowiadamy o wydarzeniach w ramach tegorocznych Wrocławskich Dni Seniora, m.in. terenowym rajdzie i wystawie inspirowanej podróżami po Japonii. Wybieramy się z kamerą także na spotkanie Muzycznego Klubu Seniorów i Juniorów z Elvisem Presleyem w roli głównej.

Kalejdoskop Seniora odc. 25

W wyjątkowym odcinku Kalejdoskopu Seniora przedstawiamy państwu Inaugurację Dni Seniora. Przez cały miesiąc będą odbywały się spotkania, warsztaty i wiele innych. Święto Seniorów rozpoczął taniec w kręgu, nagrody i koncert Felicjana Andrzejczaka z zespołem.

Kalejdoskop Seniora odc. 24

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora zdradzamy szczegóły nadchodzącej imprezy – Wrocławskich Dni Seniora, w ramach których dla mieszkańców przygotowano ponad 100 wydarzeń. O uroczystości inauguracji, konkursach i idei wydarzenia. W programie powiemy także o nowym programie miejskim, który ma edukować seniorów w sprawach związanych z telemedycyną.

Kalejdoskop seniora odc. 23

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o zajęciach sportowych dla seniorów, o Narodowym Spisie Powszechnym i na co trzeba uważać. We wrześniu odbędą się także Dni Seniora, szczegóły w naszym programie.

Kalejdoskop seniora odc. 22

W kolejnym odcinku programu “Kalejdoskop Seniora” pokazujemy, jak działa Szczepciobus, a także sprawdzamy, jak radzić sobie z upałami. Mówimy także o tym, dlaczego Wrocław przystąpił do programu „Miast międzykulturowych”. Zapraszamy na kolejny odcinek!

Kalejdoskop seniora odc. 21

Zapraszamy na kolejny odcinek “Kalejdoskopu seniora”, a w nim o szybkim dojeździe na szczepienia, a także o nowym Centrum Aktywności Lokalnej na wrocławskich Złotnikach.

Kalejdoskop seniora odc. 20

W kolejnym odcinku Kalejdoskopu Seniora opowiadamy o tym, jak skorzystać z programu darmowych leków dla seniorów 75+. Oprócz tego mówimy o parkach ESK i ofercie Centrów Aktywności Lokalnej. Przedstawiamy także program wydarzeń kulturalnych tegorocznych obchodów Święta Wrocławia.

Kalejdoskop seniora odc. 19

W kolejnym odcinku naszego programu opowiadamy jak miasto Wrocław pomaga seniorom, a także o tym dlaczego seniorzy częściej popadają w nałogi. Przedstawimy także ofertę Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przygotowaną na Miesiąc Rodziny.

Kalejdoskop Seniora odc. 18

Kolejny odcinek poświęcony będzie akcji Danie dla Seniora, która przy pomocy wrocławskich restauratorów, zorganizowało Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznej-Wrocławskie Centrum Seniora. Rozmawiamy z przedstawicielami restauracji, seniorami i wolontariuszami.