Spektakl teatralny i mural. W tym odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka zaglądamy na dwa osiedla, które stworzyły zupełnie różne projekty. W jednym mieszkańcy wzięli udział w kilku spektaklach teatralnych, a na drugim osiedlu mieszkańcy zdecydowali o ozdobienie Centrum Aktywności Lokalnej.
Browsing: Osiedlowa Kultura i Sztuka
W tym odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka zabieramy Państwa do świata teatru i muzyki. Na osiedlu Polanowice-Poświętne Ligota odbył się spektakl dla najmłodszych z Kapelusznikiem i Alicją w rolach głównych, a na Maślicach zagrał kwartet smyczkowy Wroclavia Quartet.
W tym odcinku programy zaglądamy na Nowy Dwór i Kuźniki. Na kuźnikach koncert w wykonaniu zespołu „Kalina”, czyli na ludową nutę, a na Nowym dworze warsztaty z tworzenia oryginalnych kartek okolicznościowych.
W tym odcinku programu będzie bardzo muzycznie i różnorodnie, bo zapraszamy Państwa na dwa osiedla i na dwa zupełnie inne koncerty. Jazz na Ołtaszynie i Wojszycach oraz pieśni z okazji Dnia matki w wykonaniu chóru z placu Grunwaldzkiego, który wystąpił gościnnie na przedmieściu Świdnickim.
Tym razem udajemy się z kamerą na finał warsztatów tanecznych na Hubach i zapraszamy na warsztaty teatralne na Księżu. W programie pokazujemy także co czeka mieszkańców Wrocławia w drugiej już odsłonie projektu Osiedla Kultury i Sztuki.
Ruszyła kolejna odsłona programu Osiedlowa Kultura i Sztuka. W tym odcinku udajemy się z kamerą na Żerniki, żeby obejrzeć kobiecy spektakl i na osiedle Powstańców Śląskich, żeby sprawdzić jakie dzieła sztuki z tkaniny potrafią zrobić dzieci.
W ostanim odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka zaglądamy na Ołbin, gdzie odbył się koncert Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu pieśni i Tańca „Wrocław” oraz na osiedle Biskupin- Sępolno- Dąbie – Bartoszowice, gdzie można było zobaczyć finał warsztatów teatralnych „Wyspy dźwięków” i spektakl w wykonaniu uczestników.
W tym odcinku programu Osiedlowa Kultura i Sztuka pokazujemy dwa osiedla Pawłowice i Sołtysowice. W Pawłowicach odbył się koncert zatytułowany „Osiecka” w wykonaniu zespołu Natalia Lubrano i Krzysztof Żesławski Trio, a także pokazano obrazy namalowane przez lokalne artystki: Martę Pyrcz, Annę Jakiel, Magdalenę Skrabut-Konderli, Justynę Ziglewską, Halinę Sójkę, Marzenę Bogusz, Ewelinę Lepki. Na Sołtysowicach w kościele pod wezwaniem św. Alberta Wielkiego zaśpiewał zespół wokalny Rondo.
W tym odcinku programu pokazujemy działania artystyczne na dwóch osiedlach: na Starym Mieście i na Przedmieściu Świdnickim. Na Starym Mieście w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku odbył się wykład oraz finisarz wystawy „„Zmienić zło w dobro”czyli ikona współczesna inspirowana twórczością Jerzego Nowosielskiego na skrzyni po amunicji autorstwa Huberta Kampy. Na Przedmieściu Świdnickim Teatr Scena Kamienica zaprezentował najmłodszym widzom w Szkole Podstawowej nr 71 szlagiery operetkowe.