Browsing: Polak mądry przed szkodą

Czym jest elekromobilność? Czy urządzenia napędzane energią elektryczną to przyszłość w transporcie? W tym odcinku programu pokazujemy jak działają urządzenia z napędem elektrycznym i gdzie taki napęd można znaleźć oraz czy to się opłaca.

W drugim odcinku programu Polak mądry przed szkodą, mówimy o tym w co warto zainwestować wymieniając stare ogrzewanie na nowoczesne, a także ile to kosztuje i skąd wziąć dofinansowanie. Pokażemy praktyczne rozwiązania zarówno do mieszkania, jak i domu jednorodzinnego.

Na wiele rzeczy w życiu możemy sami wpływać. Tak jest z poprawą jakości powietrza, którym każdy z nas oddycha. W dużej mierze za zanieczyszczone powietrze w mieście odpowiada smog, który tworzy się między innymi z tego co unosi się z kominów wrocławskich domów i kamienic. O tym co tak naprawdę nas truje, czym jest smog i jakie są na niego sposoby mówimy w pierwszym odcinku programu „Polak mądry przed szkodą”.

Pompy ciepła – to temat przewodni 4 odcinka programu „Polak mądry przed szkodą” Mówimy między innymi o tym jak obniżyć rachunki za ogrzewanie w domu jednorodzinnym, gdzie umieścić maszynownię (dawniej nazywaną kotłownią) i jakie są trendy jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła i przede wszystkim jak dobrać pompę, żeby nie przepłacać.