Browsing: Polityczny komentarz tygodnia

Gościnią Politycznego komentarza tygodnia jest prof. Magdalena Ratajczak, Instytut Studiów Międzynarodowych UWr, która opowiadała o trendach w kampanii wyborczej, która nieoficjalnie już się rozpoczęła. Konfederacja, która gruntuje swoją pozycję w sondażach. Trzecia droga, która nie może przełamać 5-8%. Czego można się spodziewać w wakacje?

Gościem Politycznego komentarza tygodnia jest dr Michał Piekarski z Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr, który opowiadał o akcji, którą szykują ukraińskie wojska. Jak zareaguje Putin? Jak wpłynie to na działania wojenne?

Gościem Politycznego komentarza tygodnia jest prof. Robert Alberski, Instytut Politologii UWr, który komentuje marsza z 4 czerwca. Wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej był do przewidzenia, ale co z Lewicą i Trzecią Drogą? Jak po takim wydarzeniu zachowają się politycy PiS-u?

Gościem Politycznego komentarza wyborczego jest prof. Dariusz Skrzypiński z Instytutu Politologii UWr, który komentuje ogłoszone obietnice wyborcze – 800+, bardziej przejrzysty system podatkowy. A to jak, zdradza prof. dopiero początek.

Gościem Politycznego komentarza tygodnia jest prof. Robert Alberski, Instytut Politologii UWr, który komentuje sytuację w Trybunale Konstytucyjnym. KPO nie zostanie odblokowane, jeśli kamienie milowe nie zostaną spełnione. Do tego niezbędna jest ustawa o Sądzie Najwyższym, która leży w Trybunale. Co to oznacza dla przyszłości Krajowego Planu Odbudowy?

Gościem Politycznego komentarza tygodnia jest prof. Robert Alberski, Instytut Politologii Uwr, który komentował wybory prezydenckie i parlamentarne w Turcji. W pierwszej turze aktualny prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył 49%, a jego przeciwnik Kemal Kilicdaroglu ponad 45%. Zdaniem prof. Alberskiego w drugiej turze Erdogan pokona rywala i przedłuży swoje rządy o kolejne 5 lat.

Prof. Patrycja Matusz, prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego, zawodowo związana z Instytutem Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych, politolożka. W „Komentarzu politycznym tygodnia” rozmawiamy z nią o szkoleniu prowadzonym na Uniwersytecie Wrocławskim dla przedstawicieli ukraińskich uczelni wyższych z Kijowa, Lwowa i z Czerniowców. O co chodzi w tym szkoleniu i po co jest organizowane. O to i o inne sprawy zapyta Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Prof. Patrycja Matusz, prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego, zawodowo związana z Instytutem Studiów Międzynarodowych Wydziału Nauk Społecznych, politolożka. W „Komentarzu politycznym tygodnia” rozmawiamy z nią o aferze związanej z niekontrolowanym sprowadzaniem zboża i innych produktów spożywczych z Ukrainy i ich nielegalnym wprowadzaniu na polski rynek. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Gościem Politycznego komentarza tygodnia jest prof. Michał Jacuński z Instytutu Politologii UWr, który opowiadał o kampanii wyborczej przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Social media mogą odegrać ważną rolę w pozyskiwaniu wyborców, ale na dobre te działania rozkręcą się po wakacjach.