Są pieniądze na inwestycje

Radny mówi o pieniądzach, które trafią na Dolny Śląsk od Unii Europejskiej, a także o inwestycjach na naszym regionie.

Liczy się czas!

Patryk Wild, opozycyjny Radny Wojewódzki, opowiada o projekcie pomocy dla Ukrainy, która – jak podkreśla – musi być jak najskuteczniejsza.

DCO? Najpierw projekt

Aleksander Marek Skorupa, radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej, były wojewoda dolnośląski, opowiada o najważniejszych projektach na Dolnym Śląsku.

Opozycja coraz silniejsza

Polityk Platformy Obywatelskiej analizuje sytuację w sejmiku województwa, również w kontekście zbliżającej się sesji budżetowej.

Ukraina musi wygrać

Patryk Wild niedawno wrócił z Ukrainy, na której – wraz z innymi radnymi – był z tajną misją. Co widział i jakie ma wnioski?

Tajna misja na Ukrainę

O tajnej misji na Ukrainę i unijnych pieniądzach – o tym m.in. rozmawiamy z Grzegorzem Macko z zarządu województwa.

Szpital musi powstać

O budowie nowego szpitala onkologicznego, a także o środkach unijnych, na które czeka Polska rozmawiamy z politykiem PO.

Marek Łapiński: Chcemy rządzić regionem

O komisji współpracy z Ukrainą, budowie szpitala DCO, a także o politycznych planach rozmawiamy z Markiem Łapińskim, liderem Koalicji Obywatelski

Poważne zarzuty Wilda

Radny Bezpartyjnych Samorządowców pod adresem zarządu województwa kieruje bardzo poważne zarzuty. Chodzi o sprawę wysypisk śmieci i szpitala onkologicznego.

Chciałbym znów wystartować

Polityk mówi o swoich planach na przyszłość, opowiada też o Jacku Sutryku, Nowej Nadziei i Rafale Dutkiewiczu.

Myrda: DSWS? Nie znam

Tymoteusz Myrda opowiada o inwestycjach wojewódzkich, a także o relacjach z prezydentem Jackiem Sutrykiem i jego DSWS.

Czekamy na słowo “przepraszam”

Samorządowiec mówi o relacjach polsko – ukraińskich, które wymagają ważnych gestów. Jest też o inwestycjach na terenie Dolnego Śląska.

Lubiński: DCO musi powstać

Dr Mirosław Lubiński, Radny Bezpartyjnych Samorządowców, mówi o Dolnośląskim Centrum Onkologii, a także innych inwestycjach w regionie. Zdradza też swoje plany polityczne na najbliższe miesiące.

Silni w całej Polsce

Patryk Wild opowiada o swojej formacji politycznej, a także ocenia różne inwestycje związane z transportem publicznym.

Silni w całej Polsce

Patryk Wild opowiada o swojej formacji politycznej, a także ocenia różne inwestycje związane z transportem publicznym.

Prezydentura? Nie rozważam

Z radnym Bezpartyjnych i Samorządowców rozmawiamy o dolnośląskich inwestycjach, środkach unijnych, a także planach wyborczych.

Samorząd nad polityką

Radna z Głogowa mówi o swoich wątpliwościach związanych z inwestycjami zarządu województwa, w tym przede wszystkim o budowie szpitala onkologicznego. Mówi też o roli samorządu.

Nie współpracuję z PiS

Magdalena Piasecka ostro krytykuje prezydenta Jacka Sutryka, mówi o powstaniu DCO, a także tłumaczy dlaczego głosuje razem z Prawem i Sprawiedliwością.

DCO musi powstać

Polityczka PiS mówi o potrzebie wybudowania Dolnośląskiego Centrum Onkologii, pomocy dla Ukrainy, a także ocenia pracę wrocławskiego TBS.

Potrzebujemy DCO

Polityk Prawa i Sprawiedliwości opowiada o inwestycjach województwa dolnośląskiego, m.in. o szpitalu DCO, czy rewitalizacji dworca Świebodzkiego.

Źle zaplanowane budowy

Polityk krytykuje zarząd województwa za plan budowy DCO i Polany Jakuszyckiej. Wytyka błędy i wskazuje, że inwestycje te kosztują więcej, niż zapowiadano. Mówi też o zbliżających się wyborach samorządowych.

Marcin Krzyżanowski – Pomoc dla Ukrainy

O pomocy Dolnego Śląska dla Ukrainy rozmawiamy z Marcinem Krzyżanowskim, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego.

Zachowujmy się godnie – Marek Łapiński, Koalicja Obywatelska

O sytuacji uchodźców z Ukrainy, roli samorządów w pomocy humanitarnej rozmawiamy z Markiem Łapińskim, szefem kluby radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku

Nowa Nadzieja jest w opozycji

O wspieraniu PiS przez Nową Nadzieję, a także o nadchodzących wyborach samorządowych rozmawiamy ze Stanisławem Huskowskim, liderem Nowej Nadziei.