Krzyżanowski: Będzie nadzór budowy

O tym, jak się rządzi bez większości, a także o budowie szpitala onkologicznego rozmawiamy z Marcinem Krzyżanowskim, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego.

Bochnak: Marszałek do dymisji!

Polityk Platformy Obywatelskiej analizuje sytuację w sejmiku dolnośląskim, w którym większość straciła koalicja rządząca. Polityk opowiada też o budowie DCO.

Lech: Odsunąć PiS

Radny Ryszard Lech zapowiada, że zarząd województwa nie uzyska absolutorium. Polityk wierzy też, że jeszcze w tej kadencji uda się odsunąć PiS od władzy.

Iwancz: Walka z PiS

Polityk opowiada o projektach, które udało się zrealizować w Świdnicy, a także o inwestycjach, które zrealizować tam trzeba. Wspomina również o politycznej walce z PiS.

Włodarczyk: Pójdę na marsz 4 czerwca

Radna Platformy Obywatelskiej mówi nam o budowie szpitala DCO. Z Moniką Włodarczyk rozmawiamy też o wyborach samorządowych oraz parlamentarnych.

Sebzda – Sztul: Namawiają mnie na start

O problemach mieszkańców Gniechowic rozmawiamy z sołtyską miejscowości. Katarzyna Sebzda – Sztul mówi też o ewentualnym starcie w wyborach na burmistrza Kątów Wrocławskich.

Tramwaj na Jagodno? A może trolejbus?

Krzysztof Maj mówi o pomocy dla Ukrainy. Mowa także o pomysłach samorządowca na polepszenie komunikacji we Wrocławiu.

Piasecka: Współpraca z Sutrykiem?

Polityczka mówi o pomocy, która została przez nasz samorząd obiecana Ukrainie i krytykuje, że proces trwa tak długo. Wspomina również o ewentualnej współpracy z Jackiem Sutrykiem.

Wild: Poważne zarzuty

Radny wojewódzki Patryk Wild oskarża zarząd województwa o złe działania w sprawie pomocy dla Ukrainy. Polityk mówi też o prezydencie Jacku Sutryku i jego ostatniej decyzji.

Szpital DCO powstanie za 5 lat

Radna wojewódzka mówi o inwestycji DCO, a także o pomocy dla Ukrainy. Polityk opowiada też o… Rafale Dutkiewiczu.

Sesje są za rzadko

Radny Platformy Obywatelskiej wytyka, że sesje sejmiku są tak rzadko. Mówi też o środkach unijnych, które trzeba rozdzielić.

Jestem gotowy na wybory

Z Michałem Bobowcem rozmawiamy o bieżącej polityce, pomocy dla Ukrainy i jego ewentualnym starcie w wyborach.

Sesje są za rzadko

Radna wojewódzka Anna Brok krytykuje przewodniczącego sejmiku Andrzeja Jarocha za rzadkie zwoływanie sesji. Uważa, że to próba uciszenia opozycji.

Pomóżmy Ukrainie!

Radny Patryk Wild mówi o transparentności w życiu publicznym, ale też w bardzo mocnych słowach krytykuje władze województwa za opieszałość w niesieniu pomocy Ukrainie.

Bohaterów należy czcić

Tytus Czartoryski opowiada o Żołnierzach Wyklętych z Dolnego Śląska. Jest też o szpitalu onkologicznym i przewodniczącym sejmiku – Andrzeju Jarochu.

Sutryk może wystartować

Magdalena Piasecka mówi o ostatnich sejmikowych kontrowersjach, a także o zbliżających się wyborach samorządowych. Piasecka nie wie jeszcze, czy będzie startować, w wyborach prezydenckich we Wrocławiu, ale mówi o starcie Jacka Sutryka.

Chcemy rządzić bez PiS

Radny Stanisław Huskowski rozmawia na temat ostatniego głosowania za odwołaniem przewodniczącego sejmiku, a także o przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Pomagamy Ukrainie

O kolejnej próbie odwołania polityka z funkcji przewodniczącego sejmiku, a także o pomocy, która ma trafić na Ukrainę, rozmawiamy z Andrzejem Jarochem z PiS.

Dbam o Strzelin

Radny Wojciech Bochnak opowiada o nieudanym odwołaniu przewodniczącego sejmiku. Jest też o inwestycjach wojewódzkich.

Są pieniądze na inwestycje

Radny mówi o pieniądzach, które trafią na Dolny Śląsk od Unii Europejskiej, a także o inwestycjach na naszym regionie.

Liczy się czas!

Patryk Wild, opozycyjny Radny Wojewódzki, opowiada o projekcie pomocy dla Ukrainy, która – jak podkreśla – musi być jak najskuteczniejsza.

DCO? Najpierw projekt

Aleksander Marek Skorupa, radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej, były wojewoda dolnośląski, opowiada o najważniejszych projektach na Dolnym Śląsku.

Opozycja coraz silniejsza

Polityk Platformy Obywatelskiej analizuje sytuację w sejmiku województwa, również w kontekście zbliżającej się sesji budżetowej.

Ukraina musi wygrać

Patryk Wild niedawno wrócił z Ukrainy, na której – wraz z innymi radnymi – był z tajną misją. Co widział i jakie ma wnioski?