Browsing: Świat widziany z Koszarowej

Prof. Krzysztof Kociubiński z Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego w programie Świat widziany z Koszarowej mówi o tym jakie kompetencje ma samorząd i na kogo będziemy głosować 7 kwietnia. Zdaniem prof. Kociubińskiego samorząd nie powinien być miejscem, gdzie duże partie polityczne realizują swoje interesy, ale instytucjami, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców.

O tym, jak wygląda sytuacja po dwóch latach wojny w Ukrainie, a właściwie po 10 latach agresji Rosji na ten kraj mówi w programie Świat widziany z Koszarowej dr Michał Piekarski z Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Piekarski opowiada także o społecznych konsekwencjach wojny.

Gościem Świata widzianego z Koszarowej był prof. Michał Jacuński z Instytutu Politologii UWr, który skomentował zmiany w Telewizji Polskiej. Profesor podsumował także 2023 rok w świecie polityki.

Gościniami Świata widzianego z Koszarowej były prof. Julita Makaro i prof. Kamila Dolińska z Instytut Socjologii UWr, które opowiadały o badaniach wśród społeczności ukraińskiej. Naukowczynie badały jak społeczność ukraińska odnajduje się we Wrocławiu po wybuchu wojny. Jakie mają potrzeby, jak się integrują z wrocławianami, a czego brakuje.

Gościnią Świata widzianego z Koszarowej był dr Joanna Trajman z Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa UWr, która opowiadała o niemieckiej partii Zielonych. Temat kryzysu klimatycznego jest obecny w niemieckiej debacie publicznej, a to wynika z dużej świadomości ekologicznej społeczeństwa.