Browsing: W pajęczynie pytań

Jakuba Nowotarskiego z Akcji Miasto, wrocławskiego radnego KO, pytamy o realizację obietnic wyborczych prezydenta Jacka Sutryka, kolejne próby sprzedaży piłkarskiego Śląska i przyszłość biuletynu miejskiego. Pytamy także o głosowanie ws. wotum zaufania dla prezydenta, które dla niektórych radnych może skończyć się wyrzuceniem z klubu KO.

Co z deklaracją prezydenta w sprawie otwartych konkursów na członków zarządów spółek miejskich? W których spółkach powinno zmienić się kierownictwo? Czy PiS zagłosuje za absolutorium dla prezydenta? Dlaczego po raz kolejny nie udało się sprzedać piłkarskiego Śląska? Czy po maratonie wyborczym w PiS nastał czas rozliczeń? Między innymi na te pytania odpowiada wrocławski radny PiS Dariusz Piwoński.

– Na froncie zginął Mikołaj Kochanowski, który mnie o ten system poprosił. Mówił, że bardzo są im potrzebne takie systemy, że Rosjanie je mają, a oni nie. Zebraliśmy jak dotąd 14 tys. zł, żeby tych śmierci było mniej – mówi Piotr Kaszuwara, założyciel Fundacji UA Future-Przyszłość dla Ukrainy. Rozmawiamy o skali zniszczeń w Ukrainie i historiach ich mieszkańców.