Browsing: W pajęczynie pytań

– Platforma Obywatelska sprowokowała nasz ruch. Stwierdziliśmy, że musimy też zadbać o własną tożsamość przed wyborami, aby stać się atrakcyjnym partnerem, kiedy zasiądziemy do rozmów koalicyjnych – mówi Czesław Cyrul, wrocławski radny z Nowej Lewicy. Zapewnia jednak, że we współpracy z prezydentem Wrocławia to nic nie zmienia.

– To w jakiej konfiguracji te kluby będą istniały, jest mniej istotne od tego, czy jest dalej podtrzymana umowa koalicyjna i czy jest współpraca dla miasta. To pokaże głosowanie budżetowe. Obecnie współpraca układa się bardzo dobrze – tak Michał Górski, wrocławski radny prezydenckiego klubu, komentuje założenie przez PO własnego klubu w radzie miejskiej.

Rozmawiamy też o poprawkach do budżetu Wrocławia, sprzedaży piłkarskiego Śląska, strefie czystego transportu, in vitro oraz expose premiera.

– Wiemy, co ta drużyna chce osiągnąć. Nie oszukujmy się, dla niektórych zawodników to jedna z nielicznych szans, żeby taki fantastyczny wynik na koniec sezonu osiągnąć – mówi prezes piłkarskiego Śląska Wrocław Patryk Załęczny.

Mówimy też o niedzielnym meczu z Rakowem Częstochowa, który obejrzy komplet widzów.

– Będziemy głosować zgodnie z naszym sumieniem. Nie będzie partyjnej dyscypliny, jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe, kwestie aborcji. Ja akurat zagłosuję za tym uwolnieniem, ale musimy dopracować ten kształt – mówi o projekcie lewicy ws. aborcji Izabela Bodnar, posłanka Polski 2050 – Trzeciej Drogi. O misji tworzenia rządu Morawieckiego mówi krótko: – To mistyfikacja.

Z Bartłomiejem Ciążyńskim wiceprezydentem Wrocławia z Nowej Lewicy rozmawiamy o inauguracji nowego Sejmu i Senatu, napięciach na lewicy, misji tworzenia rządu przez Mateusza Morawieckiego, deklaracji Jacka Sutryka ws. ponownego startu w wyborach prezydenckich, sprzedaży Śląska Wrocław oraz światłach przy Gądowiance, które są zmorą kierowców.

Co czeka TVP po przejęciu władzy przez opozycję? Jaka przyszłość czeka gazety regionalne kupione przez Orlen? Między innymi o tym rozmawiamy z Adamem Szynolem. Medioznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego o obecnych twarzach TVP mówi wprost: – Oby jak naszybciej zniknęli.

– To bardzo miłe zaskoczenie, że przewodniczący Tusk, być może przyszły premier, wybrał Jagodno (na pierwszą wizytę). To fajne podziękowanie dla społeczeństwa. Tego lokalnego i krajowego – mówi „W pajęczynie pytań” Marcin Rotuski, przewodniczący komisji wyborczej nr 148 na Jagodnie. Wraca też do wydarzeń z 15 października i mówi o potrzebach osiedla, które ma swoje pięć minut.