Marsz 4 czerwca. „To jest walka o demokrację, walka o państwo”

– Demokracja w Polsce jest zagrożona. Mamy już niepełzającą dyktaturę – mówi Anna Kowalczyk-Derlęga z Komitetu Obrony Demokracji. Rozmawiamy o marszu 4 czerwca, ale też o lex Tusk i kampanii wyborczej.

Zdrojewski o podpisie Dudy ws. lex Tusk: prezydent nie po raz pierwszy łamie konstytucję

Z Bogdanem Zdrojewskim, senatorem Koalicji Obywatelskiej, rozmawiamy o decyzji prezydenta ws. ustawy o powołaniu komisji do zbadania wpływów rosyjskich, marszu 4 czerwca oraz kampanii wyborczej.

Łapiński: Marszałek dogada się z opozycją? „Nie wierzę w to”

Z Markiem Łapińskim z Koalicji Obywatelskiej rozmawiamy o impasie w sejmiku dolnośląskim, marszu 4 czerwca oraz obietnicach wyborczych.

Wiceprezydent Wrocławia wystartuje w wyborach do Sejmu? Lorenc: jestem zdecydowany

Z wiceprezydentem Wrocławia Sebastianem Lorencem rozmawiamy o planowanej sprzedaży piłkarskiego Śląska, marszu 4 czerwca, wyborach parlamentarnych oraz nowej kampanii turystycznej Wrocławia.

Kłosowski o 800 plus: już teraz

Z Dominikiem Kłosowskim z Nowej Lewicy, wrocławskim radnym klubu Jacka Sutryka, rozmawiamy o planach sprzedaży piłkarskiego Śląska, głosowaniu ws. absolutorium dla marszałka i prezydenta, nowej kampanii turystycznej Wrocławia oraz 800 plus.

Uhle o wotum zaufania dla prezydenta Wrocławia: bilans jego rządów jest fatalny

Z Piotrem Uhle, wrocławskim radnym Nowej PL, rozmawiamy o braku wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa, ocenie pracy prezydenta Wrocławia oraz planach sprzedaży piłkarskiego Śląska.

Kaszuwara o wojnie w Ukrainie: niech się już skończy

Z Piotrem Kaszuwarą, reportażystą wojennym i założycielem Fundacji UA Future – Przyszłość dla Ukrainy, rozmawiamy o życiu w Ukrainie w cieniu wojny i miastach, które zamieniają się w zgliszcza.

Prof. Noga: inflacja maleje, ceny w sklepach rosną

Z ekonomistą prof. Marianem Nogą rozmawiamy o inflacji, cenach żywności i paliwa, zakończonym okresie rozliczania podatków oraz widokach na wejście Polski do strefy euro.

Ciążyński o zakazie wejścia do zoo dla Ratajszczaka: to niepotrzebne

Z wiceprezydentem Wrocławia Bartłomiejem Ciążyńskim rozmawiamy o ostatnich kontrowersjach wokół wrocławskiego zoo, sytuacji piłkarskiego Śląska i problemie ze szczurami.

Suligowski: Wrocław stał się pośmiewiskiem

Z Robertem Suligowskim z Zielonych rozmawiamy o sytuacji we wrocławskim zoo, piłkarskim Śląsku i szcurach w mieście.

Ratajszczak o zakazie wejścia do zoo: czuję się jak persona non grata

Z Radosławem Ratajszczakiem, byłym prezesem wrocławskiego zoo, rozmawiamy o obecnej sytuacji ogrodu, wyrzuceniu z pracy dyrektora z 40-letnim stażem oraz zapowiedzi ogłoszenia międzynarodowego konkursu na nowego dyrektora naczelnego.

Ossowski o szczurach w mieście: Nie jestem zwolennikiem deratyzacji

Jacek Ossowski mówi o swoim powrocie do rady miejskiej Wrocławia, finansowaniu piłkarskiego Śląska przez miasto, problemie ze szczurami oraz sondażach wyborczych.

Woźny: każde nowoczesne miasto musi mieć sprawną komunikację i do tego dążymy

Z Witoldem Woźnym, nowym prezesem wrocławskiego MPK, rozmawiamy o jego pomyśle na komunikację w mieście, remontach torowisk, otwarciu nowej linii tramwajowej na Popowice oraz zamknięciu fabryki autobusów Volvo.

Razik-Trziszka o milionach na Śląsk: to jest nie do pomyślenia

Z wrocławską radną Magdaleną Razik-Trziszką rozmawiamy o sondażach wyborczych, finansowaniu piłkarskiego Śląska przez miasto, opłatach za wywóz śmieci, problemie ze szczurami oraz o tym, dlaczego Nowa Nadzieja zmieniła nazwę na Nowa PL.

Nowy sezon ekstraligi żużlowej. Koerber: Sparta faworytem

Z Wojciechem Koerberem rozmawiamy o rozpoczynającym się sezonie żużlowym, szansach Sparty Wrocław na mistrzostwo, transferze Piotra Pawlickiego do Wrocławia i o tym, dlaczego rozgrywki ligowe mogą być ciekawsze od cyklu Grand Prix.

Zdrojewski o finansowaniu Śląska przez miasto. „To była zła decyzja”

Wyjście miasta ze Śląska Wrocław oznaczałoby dziś degradację zespołu – mówi senator KO Bogdan Zdrojewski. Rozmawiamy też o nadchodzących wyborach, sondażach wyborczych, obronie pomników z papieżem i zamknięciu wrocławskiej fabryki autobusów Volvo.

Kobosko o wspólnej liście opozycji: nie zamykamy się

Z Michałem Kobosko z Polski 2050 rozmawiamy o sondażach i scenariuszach wyborczych, sojuszu z PSL i spojrzeniu na Wrocław.

Kmiecik: szczury nie przejmują kontroli nad miastem

Z Sergiuszem Kmiecikiem, przewodniczącym rady miejskiej Wrocławia, rozmawiamy o problemie miasta ze szczurami, decyzji ws. zamknięcia fabryki autobusów Volvo, sporze o wspólny bilet na kolej, sortowni śmieci i sondażach wyborczych.

Krzyżanowski o urodzinach asystenta Czarnka. Mówi o szkodzie dla Opery

Z Marcinem Krzyżanowskim, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego z PiS, rozmawiamy o budowie nowego szpitala onkologicznego, urodzinach w Operze Wrocławskiej i odwołaniu dyrektor placówki oraz o najnowszych doniesieniach na temat Jana Pawła II.

Tak się kształtują ceny mieszkań we Wrocławiu

Z Marleną Joks z Wielkiej Giełdy Nieruchomości rozmawiamy o sytuacji na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu oraz propozycjach polityków dotyczących mieszkań.

Maj o urodzinach asystenta Czarnka w Operze: jestem zażenowany

Z Krzysztofem Majem, członkiem zarządu województwa dolnośląskiego z Bezpartyjnych Samorządowców, rozmawiamy o hucznych urodzinach Bartosza Rybaka, asystenta ministra edukacji, które zostały zorganizowane w Operze Wrocławskiej, o zamiarze odwołania dyrektor Opery, zmianach, jakie szykują w Dolnośląskim Centrum Filmowym i braku porozumienia w sprawie wspólnego biletu kolejowego we Wrocławiu.

Gancarz o pakcie PSL z Hołownią: mówimy praktycznie jednym głosem

Z Pawłem Gancarzem, prezesem PSL na Dolnym Śląsku, rozmawiamy o sojuszu z Polską 2050 i przygotowaniach do wyborów parlamentarnych.

Prof. Noga o dezinflacji: taki przekaz nie ma poparcia w prognozach

Z prof. Marianem Nogą, ekonomistą z Wyższej Szkoły Bankowej, rozmawiamy o rozliczeniach PIT-ów, oszczędzaniu w PPK, inflacji, cenach masła i paliwa.

Śmiszek mówi o trzech listach opozycji w wyborach do Sejmu

Z Krzysztofem Śmiszkiem, wrocławskim posłem Nowej Lewicy, rozmawiamy o rocznicy wojny w Ukrainie, wilii plus, hucznych urodzinach asystenta ministra edukacji Przemysława Czarnka w Operze Wrocławskiej, pakcie senackim opozycji oraz listach do Sejmu.