Balawejder: po wakacjach ruszy remont torowisk na pl. Jana Pawła II

Prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder mówi o planowanej modernizacji zajezdni Ołbin i Borek, remoncie torowisk na pl. Jana Pawła II, powołaniu pełnomocniczki ds. wzajemnego szacunku oraz nowych limitach w tramwajach i autobusach

Czwarta fala epidemii już w wakacje?

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej mówi, dlaczego wyszedł z inicjatywą wprowadzenia obowiązkowych szczepień, jak ocenia luzowanie obostrzeń oraz kiedy można się spodziewać czwartej fali wirusa.

Dutkiewicz: Kaczyński był na musiku, można było ugrać więcej

Lider Nowej Nadziei Rafał Dutkiewicz komentuje sytuację polityczną we wrocławskiej radzie oraz sejmiku, a także mówi o przyjęciu przez Sejm Krajowego Planu Odbudowy.

Cyrul o szczepieniu: byłem wyzywany od durniów

Wrocławski radny Czesław Cyrul z SLD mówi o zmianie przewodniczącego w radzie miasta i konflikcie między prezydentem Jackiem Sutrykiem a Nowoczesną, o rozmowach Lewicy z PiS i przyjętym przez Sejm Krajowym Planie Odbudowy. A także komentuje sytuację w Wałbrzychu, gdzie po przyjęciu przez radę uchwały ws. obowiązkowych szczepień, prezydent miasta otrzymuje pogróżki.

Krzyżanowski o personalnych rozgrywkach: to niepotrzebne

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek woj. dolnośląskiego z PiS, mówi o sytuacji w sejmiku, próbie zmiany przewodniczącego, stanowisku PiS ws. ewentualnego przeniesienia Muzeum Poczty i Telekomunikacji do innego miasta oraz programie szczepień.

PiS pomógł Zielińskiemu zachować mandat

Wrocławski radny PiS Sergiusz Kmiecik (Porozumienie) mówi, dlaczego głosował w obronie Macieja Zielińskiego, komentuje wniosek o odwołanie przewodniczącego rady Jarosława Charłampowicza, a także sprawę Rzecznika Prawa Obywatelskich i zamrożony projekt “Piątki dla zwierząt”.

Zdrojewska: Dolny Śląsk niewiele zyskał na koalicji z PiS

Senator Barbara Zdrojewska z PO komentuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej ws. Rzecznika Praw Obywatelskich. Mówi też o stanowisku Episkopatu ws. szczepionek oraz o sytuacji w sejmiku dolnośląskim, gdzie zmienia się układ sił.

Pobrotyn: możemy szczepić 5 tys. osób dziennie

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Piotr Pobrotyn opowiada o sytuacji w placówce przy Borowskiej oraz w szpitalu tymczasowym przy Rakietowej. Mówi o organizacji szczepień w swojej placówce oraz dzieciach, które trafiają do szpitala z objawami PIMS, czyli pocovidowego zespołu.

Karwan: niepotrzebny nam chaos

– Najbliższa sesja pokaże, kto ma większość w sejmiku – mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem Piotr Karwan, przewodniczący PiS w sejmiku dolnośląskim. Odpowiada też na pytania o to, czy dojdzie do zmiany przewodniczącego sejmiku oraz o kwestie pandemii.

Suligowski: PiS wycofało się z Piątki dla zwierząt

Robert Suligowski z Zielonych mówi o ochronie zwierząt w Polsce, wycince drzew w Lesie Mokrzańskim, unijnym Funduszu Odbudowy oraz brutalnej interwencji policji w Głogowie.

Huskowski: najbliższa sesja testem dla wszystkich

– Jeśli zmieni się większość w sejmiku, naturalną rzeczą będzie odwołanie Andrzeja Jarocha z funkcji przewodniczącego sejmiku – mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem radny Nowoczesnej Plus Stanisław Huskowski. Padają też pytania o ochronę zwierząt i likwidację funkcji architekta miasta Wrocławia.

Kuźmiński o ratowaniu zwierząt: wyręczamy państwo

Jak działa system ochrony zwierząt w Polsce? Co powinno się zmienić? Jak wyglądają interwencje, które podejmują organizacje prozwierzęce i z czym mierzą się one na co dzień? O tym w rozmowie Tomasza Pajączka z szefem Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konradem Kuźmińskim.

Walka z pandemią, to walka o życie

Senator KO Bogdan Zdrojewski mówi między innymi o szczepieniach na koronawirusa, ochronie zwierząt w Polsce oraz politycznych szachach w sejmiku dolnośląskim.

Ks. Kowalski: postępujmy ze zdrowym rozsądkiem

Z rzecznikiem archidiecezji wrocławskiej ks. Rafałem Kowalskim rozmawiamy między innymi o limitach wiernych w kościołach, jak w tym roku będzie wyglądało tradycyjne święcenie pokarmów oraz karach dla duchownych, którzy tuszowali nadużycia seksualne.

Łapiński: Cezary, chodź do nas

Marek Łapiński, przewodniczący klubu KO w sejmiku dolnośląskim, mówi o budowie nowej większości w sejmiku, planach odwołania Andrzeja Jarocha oraz próbach przeciągnięcia marszałka Cezarego Przybylskiego na swoją stronę. (Rozmowa nagrana jeszcze przed zwołaniem na 1 kwietnia nadzwyczajnej sesji).

Całe rodziny umierają na COVID-19

Dyrektor szpitala powiatowego w Bolesławcu Kamil Barczyk mówi o dramatycznej sytuacji w placówce, wszystkich zajętych łóżkach, przemęczonym personelu i tragedii wielu rodzin, bo z powodu koronawirusa wciąż umiera bardzo dużo osób.

Nowy układ sił na Dolnym Śląsku

Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców mówi o wojnie domowej w obozie Bezpartyjnych oraz zbudowaniu nowej większości w sejmiku wspólnie z KO i Nowoczesną Plus. Tłumaczy też dlaczego przez lata stan torowisk we Wrocławiu nie ulegał poprawie.

Śmiszek: rząd nie wprowadzi stanu klęski żywiołowej

Wrocławski poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek mówi między innymi o coraz trudniejszej sytuacji pandemicznej, przejściu posłanki Lewicy do Porozumienia, wniosku o odwołanie komendanta miejskiego policji we Wrocławiu oraz trwającym impasie w wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak Straż Miejska wspiera walkę ze szczurami?

Rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia Waldemar Forysiak opowiada o deratyzacji w mieście, najczęstszych interwencjach strażników, karach dla właścicieli psów za niesprzątanie po swoich pupilach oraz działaniach Eko i Animal Patrolu. Zapraszamy do obejrzenia.

Jaros o (KO)ntroli w szpitalu tymczasowym

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem o powodach kontroli poselskiej we wrocławskim szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej oraz wyborze nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Uczniowie nieprędko wrócą do szkół

Dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk mówi w rozmowie z Tomaszem Pajączkiem o egzaminach maturalnych, frekwencji na zajęciach stacjonarnych w najmłodszych klasach, widmie kolejnego lockdownu oraz wsparciu …

137 dni lockdownu restauracji

Wrocławska restauratorka Magdalena Johri opowiada o niezwykle trudnym czasie dla branży gastronomicznej, niewystarczającej pomocy ze strony rządu oraz wsparciu okazywanym przez gości.

Ceny mieszkań poszły w górę

Działająca w branży nieruchomości Marlena Joks opowiada, jak rok pandemii wpłynął na rynek mieszkaniowy we Wrocławiu. Tłumaczy też, dlaczego wypisała się z SLD i komentuje bieżące …

Protest ws. sprzedaży terenu po koczowisku

Mieszkańcy osiedla Karłowice-Różanka nie zgadzają się na sprzedaż pod usługi terenu po byłym koczowisku Romów przy ul. Kamieńskiego. Chcą by miasto zbudowało w tym miejscu basen, …