Wcześniejsze wybory? “Jesteśmy gotowi na każdy scenariusz”

Przed kim PiS chce bronić dzieci w szkołach? Co się stanie, jeśli przyjęta zostanie nowelizacja ustawy medialnej antyTVN? Komu w polityce zagraża Donald Tusk? Czy można jeszcze uratować teren po dawnych basenach olimpijskich we Wrocławiu? Dlaczego na czele wrocławskiej rady stanął polityk Porozumienia? O tym w rozmowie z Robertem Suligowskim, przewodniczącym Zielonych we Wrocławiu.

Człowiek Gowina szefem rady miejskiej Wrocławia

Czy objęcie szefostwa we wrocławskiej radzie przez Sergiusza Kmiecika z Porozumienia to cena, jaką prezydent Wrocławia zapłacił za poparcie i większość w radzie miejskiej? Dlaczego Nowoczesna straciła swojego przedstawiciela w prezydium rady? Co w krajowej polityce zmieni powrót Donalda Tuska? Między innymi o tym rozmawiamy z Sergiuszem Kmiecikiem.

Przybylski o powrocie Tuska: zawodnik wagi ciężkiej

Z Cezarym Przybylskim marszałkiem województwa dolnośląskiego rozmawiamy o unijnym budżecie dla Dolnego Śląska, wschodniej obwodnicy Wrocławia, braku porozumienia z Wrocławiem ws. wspólnego biletu kolejowego, rozłamie Bezpartyjnych Samorządowców oraz powrocie do krajowej polityki Donalda Tuska.

Cyrul: Lewica nie ma kłopotu z powrotem Tuska

Jak politycy Lewicy reagują na powrót Donalda Tuska do krajowej polityki? Dlaczego Magdalena Piasecka musiała pożegnać się ze stanowiskiem prezesa Hali Stulecia? Czy mimo oporu społecznego pod Wrocławiem może powstać spalarnia odpadów? O tym rozmawiamy z wrocławskim radnym Czesławem Cyrulem.

Tusk wrócił i znów stanął na czele PO

Co zmieni powrót Donalda Tuska do krajowej polityki? Czy podniesie Platformę Obywatelską z kryzysu i wygra wybory? Co dalej z Koalicją Obywatelską? I dlaczego Magdalena Piasecka musiała pożegnać się z Halą Stulecia? Na te tematy rozmawiamy z senator KO Barbarą Zdrojewską.

Balawejder: kolejnych podwyżek cen biletów nie będzie

Z prezesem wrocławskiego MPK Krzysztofem Balawejderem rozmawiamy o podwyżkach cen biletów MPK, otwarciu pierwszego odcinka TAT na Nowy Dwór, remoncie torowiska na pl. Strzegomskim oraz szczepieniach w autobusie MPK.

Z klubu PiS do Jacka Sutryka

Dlaczego Sergiusz Kmiecik zamienił klub PiS na Forum Jacka Sutryka? Dlaczego poparł podwyżki cen biletów MPK, gdy jeszcze miesiąc temu głosował za ich obniżką? Czy mieszkańcy Kuźnik, którzy sprzeciwiają się planowanej sprzedaży zielonego skweru na swoim osiedlu deweloperowi, mogą liczyć na poparcie radnych? Zapraszamy na rozmowę.

Miasto odkupi basen olimpijski? “Sytuacja bez wyjścia”

Czy miastu uda się uratować i odkupić od dewelopera teren po byłym basenie olimpijskim w kompleksie Stadionu Olimpijskiego? Co dalej z planami budowy spalarni śmieci w Wiszni Małej? Czy Nowoczesna zagłosuje za przyznaniem absolutorium prezydentowi Jackowi Sutrykowi? O tym rozmawiamy z Agnieszką Kędzierską, radną Nowoczesnej.

Barczyk: idziemy do lekarza jak już jest za późno

Na jakim jesteśmy etapie pandemii? Kiedy może nadejść czwarta fala wirusa? Dlaczego w Polsce odnotowano w 2020 r. blisko 80 tys. nadmiarowych zgonów, najwięcej w Unii Europejskiej? Co zrobić, by ten tragiczny bilans już się nie powtórzył? O tym w rozmowie z Kamilem Barczykiem, dyrektorem bolesławieckiego szpitala. Zapraszamy!

Nie chcą spalarni śmieci. Czekają na deklarację prezydenta Wrocławia

Z Ewą Rozkosz z Inicjatywy “Stop wrocławskiej spalarni” rozmawiamy o sprzeciwie mieszkańców wobec planom budowy spalarni śmieci w graniczącej z Wrocławiem Wiszni Małej.

Radny PiS wystawia notę prezydentowi Wrocławia. Zobacz jaką

Z radnym PiS Łukaszem Olbertem rozmawiamy o planowanej budowie spalarni odpadów w graniczącej z Wrocławiem Wiszni Małej, obniżce cen biletów MPK, negocjacjach ws. wspólnego biletu z koleją oraz ocenie Jacka Sutryka na półmetku kadencji.

Powrót do starych cen biletów MPK. “To efekt koalicji Nowoczesnej z PiS”

Z radną Ewą Wolak z Platformy Obywatelskiej rozmawiamy o obniżkach cen biletów MPK, negocjacjach miasta z koleją ws. wspólnego biletu, półmetku prezydenta Jacka Sutryka oraz sprzeciwie mieszkańców wobec planowanej budowy spalarni odpadów w Wiszni Małej.

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie spalarni śmieci. Czy słusznie?

Z Radosławem Gawlikiem rozmawiamy o planowanej budowie spalarni odpadów w Wiszni Małej oraz polsko-czeskim sporze ws. kopalni Turów.

Wrocław straci 15 mln zł na obniżce cen biletów? “To szacunkowe straty”

Czy Marcin Wiącek ma szansę zostać nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Prezes MPK obwinia Nowoczesną i PiS za to, że miasto nie kupi nowych tramwajów. Czy słusznie? Czy prezydentowi Wrocławia i marszałkowi uda się dojść do porozumienia ws. wspólnego biletu na przejazdy pociągiem? Dlaczego planowana budowa pomnika żołnierzy wyklętych budzi aż tyle emocji? O tym w rozmowie z wiceprzewodniczącym wrocławskiej rady Bartłomiejem Ciążyńskim.

Był przeciw podwyżkom cen biletów MPK. Teraz nie chciał obniżek

Dlaczego zmienił zdanie ws. cen biletów MPK? Co będzie dalej ze wspólnym biletem MPK i kolei? Jak na półmetku kadencji radzi sobie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk? O tym w rozmowie z byłym radnym PiS, dziś w prezydenckim klubie, Mirosławem Lachem.

Wydobycie w kopalni Turów zostanie wstrzymane?

TSUE nakazało Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Co teraz? Od lipca będą tańsze bilety MPK. Czy to dobre rozwiązanie? Jak wypada prezydent Wrocławia na półmetku kadencji? Co dalej z Piątką dla zwierząt? O tym w rozmowie z liderką Zielonych i posłanką KO Małgorzatą Tracz.

Kto zyska, a kto straci na Polskim Ładzie?

Prof. Marian Noga opowiada o blaskach i cieniach nowych pomysłów podatkowych, proponowanych przez PiS w ramach Polskiego Ładu. Mówi, kto może zyskać, a kto stracić na ewentualnych zmianach oraz dlaczego Polska jest z drugą najwyższą inflacją w Unii Europejskiej.

Górski: prezydent nie może banować mieszkańców, gdy się z nimi nie zgadza

Kto straci na braku wspólnego biletu MPK i kolei?

Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, uważa, że Wrocław popełnia błąd nie przedłużając umowy z kolejarzami ws. wspólnego biletu. Mówi też o możliwej obniżce cen biletów MPK oraz kolejnej odsłonie afery z mostem Pilchowickim w tle.

Balawejder: po wakacjach ruszy remont torowisk na pl. Jana Pawła II

Prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder mówi o planowanej modernizacji zajezdni Ołbin i Borek, remoncie torowisk na pl. Jana Pawła II, powołaniu pełnomocniczki ds. wzajemnego szacunku oraz nowych limitach w tramwajach i autobusach

Czwarta fala epidemii już w wakacje?

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej mówi, dlaczego wyszedł z inicjatywą wprowadzenia obowiązkowych szczepień, jak ocenia luzowanie obostrzeń oraz kiedy można się spodziewać czwartej fali wirusa.

Dutkiewicz: Kaczyński był na musiku, można było ugrać więcej

Lider Nowej Nadziei Rafał Dutkiewicz komentuje sytuację polityczną we wrocławskiej radzie oraz sejmiku, a także mówi o przyjęciu przez Sejm Krajowego Planu Odbudowy.

Cyrul o szczepieniu: byłem wyzywany od durniów

Wrocławski radny Czesław Cyrul z SLD mówi o zmianie przewodniczącego w radzie miasta i konflikcie między prezydentem Jackiem Sutrykiem a Nowoczesną, o rozmowach Lewicy z PiS i przyjętym przez Sejm Krajowym Planie Odbudowy. A także komentuje sytuację w Wałbrzychu, gdzie po przyjęciu przez radę uchwały ws. obowiązkowych szczepień, prezydent miasta otrzymuje pogróżki.

Krzyżanowski o personalnych rozgrywkach: to niepotrzebne

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek woj. dolnośląskiego z PiS, mówi o sytuacji w sejmiku, próbie zmiany przewodniczącego, stanowisku PiS ws. ewentualnego przeniesienia Muzeum Poczty i Telekomunikacji do innego miasta oraz programie szczepień.