W ostatnim odcinku naszego programu pokażemy państwu relację z pilotażowych warsztatów dla najmłodszych. Gośćmi Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 113, którzy poznawali historię druku i sami uruchamiali pierwsze drukarki.
Browsing: Weź to druknij
W tym odcinku pokażemy jak druk 3D można wykorzystać w świecie gier komputerowych. Drukowanie figurek, osłon na klawiatury lub myszki dziś jeszcze nie jest bardzo popularne, ale wkrótce może być!
W tym odcinku pokażemy jak wydrukować muzyczny instrument za pomocą technologii druku 3D. Flet prosty, a nawet gitara elektryczna z dodatkowymi elementami, to wszystko potrafi dziś domowa drukarka 3D. O opinię na temat wydrukowanych instrumentów zapytaliśmy zespół Gentelmen’s Jazz.
W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy jak druk 3D wykorzystywany jest w hotelarstwie i sporcie. Do tego posłuży nam Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie w samym sercu Jakuszyc. W ośrodku drukowane są magnesy promocyjne, serwetowniki do restauracji, a nawet medale na imprezy sportowe, których nie brakuje.
W tym programie pokazujemy w jakich dziedzinach życia można zastosować druk 3D. Pokazujemy różne technologie i gotowe wydruki, ale tym razem pokażemy jak druk 3D ma się poza Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki.
W tym odcinku pokażemy wyjątkowe buty do biegania, których podeszwa jest wydrukowana w technologii druku 3D. Na taki model trafił Robert Maćkowiak, sprinter, mistrz świata w sztafecie 4×400 z Sevilli (1999), halowy mistrz świata 3×400 z Lizbony (2001), wicemistrz Europy z Budapesztu (1998). Same buty to nie wszystko, drukować można o wiele więcej!
W kolejnym odcinku naszego programu pokażemy, jak druk 3D można zastosować w robotyce. Na wrocławskim Biskupinie jest takie miejsce, w którym każdy może w wolnym czasie zanurzyć się w świat majsterkowania. Hackerspace powstało 9 lat temu, dziś zrzesza około 15 członków, wśród nich jest Tomasz, który druk 3D poznał właśnie tam.
W kolejnym odcinku naszego programu opowiemy o konkretnych drukarkach, które są dobrą alternatywą do rozpoczęcia swojej przygody z drukiem 3D w domowym zaciszu. Drukarki Prusa, bo o nich mowa, są łatwe w obsłudze, można je złożyć samemu, a ich koszt można porównać do laptopa. Od czego zatem zacząć? Ekspert Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki wszystko wyjaśni.
W tym odcinku pokażemy państwu jak druk 3D można wykorzystać w stomatologii. Co więcej, to już się dzieje. Ta technologia w dentystyce jest wykorzystany i unowocześniana od 17 lat, służy zarówno do tworzenia modeli cyfrowych 3D, ale także do drukowania koron zębów! Eksperci zdradzają, że w niedalekiej przyszłości ta technologia całkowite zdominuje te dziedzinę życia.