Browsing: Żyj zdrowiej

W najnowszym programie „Żyj Zdrowiej” razem ze specjalistami dermatologami namawiamy wrocławian do badania stanu skóry. Wszelkie znamiona, które pojawiają się lub zmieniają wygląd, rosną, krwawią, bolą – natychmiast powinien obejrzeć lekarz. We Wrocławiu, w szpitalu Wojskowym przy ul. Weigla, w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta ponad tysiąc wrocławian może za darmo i bez skierowania zdiagnozować znamiona. Do badań i ochrony skóry przed słońcem namawia dr Adrian Chwolnicki i dr Marcin Ziętek. Namawiamy też do regularnego badania się i wykonywania innych badań profilaktycznych oraz do szczepienia się na Covid-19. To na razie jedyna szansa na powrót do normalności.

W najnowszym odcinku programu mówimy o chorobie, która jest pandemią XXI wieku – o cukrzycy. O kolejnej fali zakażeń Covid-19 – o najnowszej szczepionce, o tym na co zwracać uwagę, jak się zabezpieczyć i jak leczyć zakażenie wirusem. Po raz kolejny wracamy do tematu transplantacji – jedna zmarła osoba może uratować życie kilku chorym, potrzebującym. W ten sposób bezsensownej śmierci można choć trochę nadać sensu.

W najnowszym odcinku operacja torakochirurgiczna w DCOPiH we Wrocławiu, namawiamy do profilaktyki onkologicznej w kierunku raka piersi – mammografia, usg – i zachęcamy do szczepień przeciwko HPV – Miasto rusza z kampanią edukacyjną.

W najnowszym odcinku programu jesteśmy na sali operacyjnej w DCOPiH we Wrocławiu podczas operacji usunięcia nowotworu płuca. Rozmawiamy ze specjalistami o transplantacji, która ratuje życie. Warto za życia porozmawiać o naszej woli z najbliższymi. Jeden zmarły może uratować życie 7 osobom, a stu poprawić komfort życia i niezmiennie namawiamy, by jeszcze przed sezonem grypowym zaszczepić się przeciwko grypie. Dla zdrowia.

W tym odcinku jesteśmy na sali operacyjnej w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu, na operacji neurologicznej – usunięcie glejaka mózgu u młodej 31-letniej pacjentki. Ale też trafiliśmy do jedynego w regionie kompleksowego Centrum Rehabilitacji Dzieci – Creatorek. To tu przychodzą rodzice z dziećmi z wadami postawy, problemami logopedycznymi i takimi, z którymi w innych miejscach specjaliści sobie nie radzą.

W programie o rehabilitacji, na którą w regionie czeka się miesiącami, a która potrafi postawić na nogi pacjentów, którzy stracili już nadzieję na samodzielne życie. Takim miejscem jest Centrum Intensywnej Rehabilitacji Creator w Brzegu Dolnym. Także o pierwszej w USK we Wrocławiu operacji wykonywanej przy pomocy robota chirurgicznego DaVinci.

W najnowszym programie jesteśmy na sali operacyjnej podczas usuwania gruczolaka przytarczyc. Mówimy także o programie finansowanym przez Urząd Miasta dla chorych onkologicznie – zamrażania materiału genetycznego oraz o zagrożeniach dla dzieci i młodzieży – o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków i behawioralne.

W najnowszym programie jesteśmy na sali operacyjnej podczas usuwania gruczolaka przytarczyc. Mówimy także o programie finansowanym przez Urząd Miasta dla chorych onkologicznie – zamrażania materiału genetycznego oraz o zagrożeniach dla dzieci i młodzieży – o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków i behawioralne.

W kolejnym odcinku programu rozmawiamy o propagowaniu idei transplantologii, o tym, że przeszczep narządu może uratować życie wielu potrzebującym. W akcję włączy się miasto Wrocław. Mówimy także o udarach – jak szybko trzeba pomóc choremu, żeby uszkodzenia były jak najmniejsze i o niezwykłej operacji – zabieg nerwu twarzowego, rwy twarzowej, nazywanej chorobą samobójców.

Kolejny odcinek programu „Żyj zdrowiej”, w którym najwięcej miejsca poświęcamy szczepieniom przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. To program, który we Wrocławiu wprowadzono w 2010 roku. Przez 10 lat szczepiono 12-13-letnie dziewczynki, a od 3 lat także chłopców. To program profilaktyczny, który realnie chroni przez zachorowaniem na nowotwory – szyjki macicy, prącia, pochwy, sromu, także głowy i szyi. Ale mówimy także o innowacyjnym zabiegu w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu i o sprzęcie medycznym, który pomoże w diagnostyce chorych z zaawansowaną cukrzycą.