– Nazwą tego naszego projektu chcemy podkreślić, że zadaniem wszystkich nas, a szczególnie młodych ludzi we Wrocławiu jest troska o środowisko. Nasi partnerzy są proszeni, aby pokazywali swoją pracę przez pryzmat tego, jak chcemy dbać o środowisko jako miasto i co możemy zrobić, żeby młodym ludziom uświadamiać jak powinni zachowywać się we Wrocławiu jako mieszkańcy miasta i jak to będzie wpływało na naszą jakość życia – mówi Martyna Wilk z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.
– Chcemy, żeby uczestnicy projektu spojrzeli na Wrocław z perspektywy działania spółek i instytucji miejskich. Będziemy mogli tam wejść i zobaczyć w jaki sposób działa np. Zarząd Zieleni Miejskiej, jak działają spółdzielnie mieszkaniowe czy wrocławskie zoo – dodaje Justyna Rudnicka z Fundacji Drzwi Otwarte.
Uczestnicy podczas warsztatów i spotkań zapoznają się z możliwościami oraz działalnością wrocławskich spółek miejskich, nabędą także nowe kompetencje zawodowe.
– To będą warsztaty np. z tworzenia oryginalnego, kreatywnego CV. To będą również warsztaty z budowania własnej wartości – to jest dość modne określenie – ale jest to pewna podstawa, bez której nie będziemy w stanie określić w czym jesteśmy dobrzy, co potrafimy – dodaje Justyna Rudnicka.
Warsztaty rozpoczynają się 2 września i potrwają do końca października. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia.
Wakacje się kończą, a rok akademicki nabiera rozpędu, więc w miastach wracamy do „normalnego” ruchu. To dobry moment, by sprawdzić, jak szybko poruszają się po torach polskie tramwaje.