Projekt równościowy Lewicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Lewica zaprezentowała swoje stanowisko w sprawie przyjmowanych przez niektóre samorządy tzw. uchwał anty-LGBT. Jak będzie wyglądał ich projekt?

Lewica sprzeciwiła się uchwałom, które zgłosiły niektóre samorządy w sprawie stref wolnych od LGBT. Zamiast uchwał anty-LGBT, partia zaproponowała projekt, który podkreśliłby znaczenie i wagę takich wartości jak równość i tolerancja.

Proponujemy, aby dolnośląskie samorządy przyjęły takie stanowiska, które mówią o poszanowaniu godności człowieka i praw mniejszości — wyjaśnia Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy

Projekt Lewicy to gotowe dokumenty przygotowane przez posłów, które mogą zostać włączone pod obrady każdego z samorządów. Partia planuje wysłać je do wszystkich gmin i powiatów na Dolnym Śląsku.

Oprócz tego partia zachęca do przyjścia na manifest solidarnościowy związany z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie i sprawą działaczki LGBT+, Margot.

Namawiamy wszystkich do tego, żeby nie wstydzić się tej tęczy, która nie obraża i żeby uczestniczyć we wszystkich manifestacjach solidarnościowych — mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wrocławiu 

Manifest w sprawie Margot zaplanowany jest na 10 sierpnia koło Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy