Protest przeciwko decyzji wojewody

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala KLinicznego we Wrocławiu przeznaczona została decyzją wojewody, Jarosława Obremskiego, do przyjmowania porodów pacjentek z koronawirusem. Z decyzją nie zgadza się personel szpitala, który złożył petycję do wojewody o cofnięcie decyzji.

7 miejsc w gmachu nieprzystosowanego szpitala ma być przeznaczonych dla pacjentek z koronawirusem. Od początku pandemii takich pacjentek była garstka. Protestujący personel, przy wsparciu Wrocławskiej Rady Kobiet, wiceprezydenta Sebastiana Lorenca i posła Michała Jarosa pikietował pod gmachem Urzędu Wojewódzkiego. Decyzję uważają za skandaliczną. Ilość argumentów przeciwko podjętej decyzji wprawia w osłupienie.

Opieka nad noworodkami, opieka onkologiczna, opieka ginekologiczna dla kobiet z cukrzycą,  poradnia ginekologiczna dla dziewcząt, budynek przystosowany do obecnej działalności, zgrany zespół personelu medycznego. Ciężko zrozumieć decyzję o zlikwidowaniu placówki, która budowana była wiele lat.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy