Przebudowa drogi z Biedaszkowa Małego do Gruszeczki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 1400 D na trasie Biedaszków Mały - Ujeździec Wielki - Gruszeczka. Jest to droga o długości prawie 9 km, która łączy gminę Trzebnica z powiatem milickim. Na co dzień korzysta z niej wiele osób, między innymi dojeżdżając do jednego z największych zakładów produkcyjnych na terenie gminy Trzebnica. Obecnie trwają prace remontowe polegające na poszerzeniu i wzmocnieniu jezdni w rejonie miejscowości Gruszeczka.

–  Pierwszy odcinek jest już realizowany od Gruszeczki w kierunku Ujeźdca Małego. Drugi będzie realizowany od Ujeźdca Małego do Biedaszkowa Małego – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Umowa na przebudowę drogi powiatowej z Biedaszkowa Małego do Gruszeczki została podpisana 13 października 2021 roku. Kolejną inwestycją jest budowa drogi, która połączy Ujeździec Mały z Koniowem.

Ogłosiliśmy przetarg na budowę tak zwanego łącznika między Ujeźdcem Małym a Koniowem i można będzie tam przemieścić się rowerem. To jest bardzo ważna sieć komunikacyjna. Dużo mieszkańców, szczególnie z Wrocławia, w okresie weekendu przyjeżdża tutaj na północ, chcąc zrelaksować się, odpocząć, ale też nasycić się tą piękną przyrodą Doliny Baryczy, zabytkami Trzebnicy. Temu właśnie służą między innymi ścieżki rowerowe – mówi Marek Długozima.

Inwestycja jest realizowana przy współpracy gminy Trzebnica, Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, powiatu trzebnickiego oraz zakładu produkcyjnego Tarczyński S.A, wzdłuż którego przebiega droga powiatowa nr 1400 D. Całość inwestycji to koszt blisko 10 mln złotych. 

–  Czyli gmina Trzebnica 2,5 mln zł, powiat 2,5 mln zł, firma Tarczyński 400 tys. zł, drugą połowę miał dołożyć rząd, czyli pan wojewoda. Bardzo się cieszę, bo myślę, że tutaj jest bardzo duży wkład pana Jacka Tarczyńskiego, pana dyrektora Edmunda Bienkiewicza. Tutaj z mojej strony te starania przyniosły owoc w postaci powstania nowej drogi i ścieżki rowerowej, za to bardzo serdecznie dziękuję, że udało nam się wspólnie zrealizować to partnerstwo – dodaje Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Zakończenie inwestycji jest planowane na pierwszą połowę 2022 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy